Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov sarančat

Saranče stěhovavé

Ahoj potřeboval bych poradit co jsem udělal špatně. Koupil jsem svému chameleónovi 12 sarančat aby mě vydrželi tyden a já je nemusel kupovat každý den,ale druhy den už jen leželi a hýbali se jen velmi málo.
Dal jsem je do menší plastové bedničky o rozměrech cca 30x20x 24výška ,výko/síťka ,dovnitř jsem dal větvičku a hodil pampelišku, ovesné vločky, teplota byla odhaduji tak 22 stupňů.
Nechci je rozmnožovat jen bych rád aby mě vydrželi když zrovna nebude mít chamík chuť. Ale ani když jsem je dal do terárka kde je tepleji než v bytě tak se nevzpamatovala a zašli.
díky za každou radu

při 22°C by mu do 2.dne nekejchli...to už spíš koupil nějaké "dodělávky". Ono je lepší kupovat střeďáky a nechat dorůst, pokud se koupí dospělá sarančata a člověk nemá spolehlivého dodavatele, který by mu dodával "čerstvé", tak na burzách nebo ve zverexech se celkem často dají koupit přestárlá nebo jinak nalomená sarančäta, která při sebelepší péči pokapou během pár dní. Na tom co popisuje bych nic závadného neschledávala.

já pampelišky normálně dávám, berou je bez problémů. Ony když nemají nic jiného, tak vezmou i jabko, mrkev atd nebo třeba tu pampelišku a na zdroj vody jim to stačí. Tráva není podmínkou, ikdyž ji maj hodně rádi.

Ale s těma koncema křídel souhlas, starší je mají otřepaná. No a pak jsou ještě riziková sice čerstvě převlečená saranče, ale co už jsou pár dní v krabici bez toho, aby se mohla nažrat a napít. To po svleku musí bezpodmínečně udělat, jinak jdou brzo do kopru...takže když je člověk kupuje tak by taky měl koukat jak se chovají a jestli nejsou moc vyhublá. V krabičce by měly skákat jak pošuci a jančit. Pokud to nedělají, tak je něco špatně..taky by tam neměla být už nějaká mrtvá nebo jejich zbytky.

Ano všiml jsem si že některé měli ty křídla otřepaný ale myslel jsem že je mají třeba okousaná,ten první den skákali jak pošuci ale ráno už všichni leželi jako by byli ztuhlý ,když jsem měl dřív jiné a vzal jsem je za křídla tak luskali nohama ale tihle už né a když jsem je dal do terárka měli se do držet větve.
Mám jedno staré terárium v65 h50 š45 tak jim ho zkusím zařídit než koupím jiný,
zařídit tedy mám - větve na šplhání,
bude stačit 25W žárovka když ji dám dovnitř?
teplotu 25-30 stupňů?
seno
teď tedy trávu a pak seno?
na dno mám dát nějaký substrát?
jako kdyby se mi je povedlo třeba i rozmnožit to by bylo fajn, dávat 3 denně jedno za 10 kaček je dost
díky

Presne tak,reseni tvyho problemu bude zmena dodavatele;) My kupujem stredaky po stovkach a mesic nam tu krasne drzej. Nez se vrhnes na pripadnej chov,kterej je relativne narocnejsi nez treba chov cvrcku nebo svabu,tak je zkus udrzet pri zivote;)
Bude stacit plastovej box z Ikey nebo Hornbachu,kterymu das do vika pletivo, na dno seno, na vysku par plat od vajec,aby mely po cem lezt a kde "viset" pri svlikani.. My "mestaci" je krmime tim senem,ovesnyma vlockama a cinskym zelim.. samozejme pokud mas prilezitost jim kosit louku,tak jedine dobre;)

Odkud jsi? Mame suprackyho dodavatele od Hradce K. ..

Koupil jsem si na burze 100 ks subadultů sarančat všežravých na zkrmení pro mé tři agamy. Chci je přesypat do plastového boxu v jehož víku mám vlepenou umělohmotnou větrací síť proti hmyzu.
Otázka zní: neprokoušou se sarančata tou sítí ven, jako to umí třeba cvrčci?