Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace zářivek

Dobrý den, plánuji zařízení nových terarek pro Agamy Vousaté a Chameleona Jemanského. Jelikož mám v plánu udělat terárka celkem velké, budu muset do terarek dát zdroj světla.

Pro agamy bych chtěl toto:
www.akva-exo.cz

A pro chameleona toto:
www.akva-exo.cz

Ale nikde nemohu najít jak se tyto zářivky instalují může mi někdo poradit ?

Děkuji předem :-)
[mod]Změna předmětu, původně: Instalace záživek (cejna)[/mod]

Spatne, minimalne v pripade tech agam - u chamiku at poradi nekdo povolanejsi, to mne nepristoji. U agam jsou linearni zarivky jako zdroj UV-B celkem na nic. Vousatky potrebuji HODNE viditelneho svetla, a trubice s UV sviti prachmizerne. Takze trubuici cim vykonnejsi, a s dobrym spektrem - bez UV, jako zdroj UV pak idealne rozumnou vybojku, ta udela pod sebou i vyhrevne misto. Vse je tady uz XY-krat napsane, pokud chcete konkretni reseni pro konkretni terarium, nevahal bych se obratit rovnou na www.terashop.cz - to je zdejsiho MadMike, vyzna se v problematice jak malokdo jiny a urcite ochotne poradi.

že se používají jako zdroj světla

Lucifer už Ti to psal. Tyhle UVB zářivky vydávájí prachmizerný světlo. Kup radši ve stejné délce obyčejnou lineární zářivku o teplotě světla 6000-6500 K. Ta teplota světla je důležitá!
A instalují se do svítidel. Zadej do vyhledávače zářivkové svítidlo a uvidíš kolik odkazů Ti to vyhodí ;-)