Hroznýš si máchá potravu
Ahoj, dneska jsem krmila hady a samice Hroznýše královského si opět hodila potkana do vody a až pak ho sežrala, nemám ji dlouho, tohle je třetí krmení co u mě dostala a udělala to u každého potkana.Nijak to neřeším, ale přijde mi to zvláštní, setkal jste se s tím u hada někdo?
Jak hodila? Myslím jak daleko to má k té vodě, a jestli ho tam nese v tlamě nebo ve smyčkách těla.
Většinou ho chytí u misky s vodou -pár centimentrů, uškrtí ho, povolí a hledá hlavu.Když ji najde, tak potkana mrskne do vody a zase hledá hlavu-v tý vodě, pak ho vytáhne ven a normálně ho sežere.
To je zajímavé. Myslím si, že si ho máčí kvůli lepšímu polykání.
Taky mě to napadlo, paní ji krmila jen myšma, já hned přešla na potkany, protože mi přijde zbytečný subadultní samici hrozny krmit myšma.
nemyslím si, že by to dělala vědomě. Když jí dáš tu misku dál, tak si je asi máchat přestane. Jestli byla předtím krmená myšmi, tak s větší kořistí asi víc cvičí, ale to je celé...jinak máš samože pravdu, subadult hroznu netřeba krmit myšmi.
Já misku dvakrát přemístila před krmením, ale potkana chytí prostě vždycky u misky , když už ho má, tak ji nechci rušit, že bych jí tam hrabala.Leda ji před krmením dát úplně pryč.
já bych to asi prostě neřešila..no tak si ho tam máchá, no.
Správně. Jen ať si máchá. Co já bych za to dal, kdybych měl takového hroznýše.
:D :D mě to až tak netrápí, jen mě zajímá, proč to dělá, pakliže je v tom úmysl, což si Auri nemyslí, je fakt, že had není až takový myslitel...
Chtělo by to víc pozorování. 3 případy jsou málo.
To je jasný, že hadi nemají nějak extra vyvinutý mozek. Ale mají ho lepší než ryby. Jestli ráda čteš, tak je pěkná kniha Svědectví korálových útesů (Hans W. Fricke) a v ní kapitola Ryba řeší problémy.
tak ono co se týče toho myšlení to nelze paušalizovat. V rámci jednotlivých tříd živočichů jsou hodně velké rozdíly mezi druhy. Není had jako had a ryba jako ryba. Hroznýši a škrtiči celkem obecně jsou dost tupci, ale třeba mamby jsou poměrně inteligentní hadi. To samé u ryb- neonka nebo paví očko toho moc nevymyslí, ale třeba velké cichlidy nebo jen obyčejní kapři jsou také celkem inteligentní tvorové, schopní se naučit a řešit i poměrně složité věci. A co se týče inteligence ptáků, tak tam jsou ty rozdíly už uplně propastné - třeba holubi (bohužel nejbežnější modelový druh) jsou uplně blbí, ale krkavcovití, velcí papoušci atd mají inteligenci srovnatelnou s řadou savců.
A co se týče té rozvinutosti mozku, tak to je také celkem sporné. Ona inteligence s velikostí mozku asi až tolik nesouvisí. Třeba chobotnice ani mozek jako takový nemají, jen nervová ganglia. A přesto mají prokazatelně vyšší inteligenci než třeba primitivnější druhy savců a jsou schopné dokonce abstraktního myšlení.
Čtu ráda, děkuju za doporučení