Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hroznýš si máchá potravu

Ahoj, dneska jsem krmila hady a samice Hroznýše královského si opět hodila potkana do vody a až pak ho sežrala, nemám ji dlouho, tohle je třetí krmení co u mě dostala a udělala to u každého potkana.Nijak to neřeším, ale přijde mi to zvláštní, setkal jste se s tím u hada někdo?

nemyslím si, že by to dělala vědomě. Když jí dáš tu misku dál, tak si je asi máchat přestane. Jestli byla předtím krmená myšmi, tak s větší kořistí asi víc cvičí, ale to je celé...jinak máš samože pravdu, subadult hroznu netřeba krmit myšmi.

tak ono co se týče toho myšlení to nelze paušalizovat. V rámci jednotlivých tříd živočichů jsou hodně velké rozdíly mezi druhy. Není had jako had a ryba jako ryba. Hroznýši a škrtiči celkem obecně jsou dost tupci, ale třeba mamby jsou poměrně inteligentní hadi. To samé u ryb- neonka nebo paví očko toho moc nevymyslí, ale třeba velké cichlidy nebo jen obyčejní kapři jsou také celkem inteligentní tvorové, schopní se naučit a řešit i poměrně složité věci. A co se týče inteligence ptáků, tak tam jsou ty rozdíly už uplně propastné - třeba holubi (bohužel nejbežnější modelový druh) jsou uplně blbí, ale krkavcovití, velcí papoušci atd mají inteligenci srovnatelnou s řadou savců.

A co se týče té rozvinutosti mozku, tak to je také celkem sporné. Ona inteligence s velikostí mozku asi až tolik nesouvisí. Třeba chobotnice ani mozek jako takový nemají, jen nervová ganglia. A přesto mají prokazatelně vyšší inteligenci než třeba primitivnější druhy savců a jsou schopné dokonce abstraktního myšlení.