Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - skoro nic nežere

Dobrý den,
před čtyřmi dny jsem si koupila 4 měsíčního samečka chameleona jemenského.Problém je že žere jenom moučné červi a ty za ty čtyři dny snědl jenom tři jinak nesnědl nic.Cvrčky nejí vůbec a já vím že s červi by se to nemělo přehánět ale on nic jiného nežere a zatím se ještě nevykakal.

Žárovky:
UVB:Repti Glo 5.0 Compact 25w
Výhřevná:Daylight Basking spot 50w
Terárium o rozměrech:93x52x40-větrání dole a celý větrací strop.
Rosím 2x denně.
Teplota:30°C
Vlkost:40% až 50%.
V teráriu má tři živé rostliny ze kterých normálně pije vodu.Taky tam má dvě silné větve a hromadu slabých větviček vinné révy po kterých si rád leze.
Vitamíny:používám Nutrimix calci plus s přidaným vápníkem ale, zatím jsem do něj skoro nic s Nutmixem nedostala.
Jinak je aktivní, prozkoumává terárium a všechny kosti má dobře pohyblivé.Akorát mi připadá že má trochu nafouknuté bříško a takové přivřené oči.
Dofám že někdo poradíte.
Berenika.
[mod]Změna předmětu, původně: Chameleon Jemenský - skoro nic nežere (cejna)[/mod]

Jestli se ještě nevyprdázdnil a má nafouklé břiško, mohla by to být zácpa. Na tu se doporučuje dát mu dvě kapky olivového oleje.

Je ale možné, že si ještě nezvykl na nové prostředí.
Můžete ho zkusit povzbudit glukopurem:)

Nic takového nezkoušejte, máte ho 4 dny a moc nežere, tak samože nekadí ;-) Prostě se ještě nerozkoukal...tak do něj hlavně necpěte olej a nechte ho v klidu. Rosit 4 měsíčního chameleona 2x denně už je zbytečné, v pohodě stačí obden. Jakou tam má teplotu pod lokálním zdrojem tepla? A fotka ubikace by nebyla?

ten chamík je odkud? Na 4 měsíce mi přijde hodně malý. JInak ta ubikace vypadá dost tmavě, pokud to není zkresleno foťákem...pokud ne, tak dosvětlit lineárkou, nebo možná by stačilo z těch světel odstranit ty kvetináče. Ubikace se prosvětlí a světla budou mít delší výdrž....ono obecně, používání těch hliněných květináčů je v dnešní době již zcela zbytečný přežitek.

Chamík je chovatele.Terárim mi vyráběl odborník ale, já si myslím že většinu terária stíní ten horní balkonek který je příliš velký a s tím asi už nic neudělám.Chameleon leze po teráriu celém a myslím že mu to nějak zvlášt nevadí.Ale náš největší problém je že pořád nežere.Už ani moučné červi.:.(

Já bych se ještě zeptala, co se s chameleonem dělo během těch posledních 5ti nebo kolika dní, co je u tebe. Pokud neustále někdo stojí před terárkem a hlídá, jestli se prcek nenajedl, nebo nehodil bobek, popřípadě pokud ho vyndaváš z terárka a fotíš na fb apod., tak to mu to s tou aklimatizací moc nepomůže. Třeba se pletu a není to tak, tak se případně neuraž, ale ono to tak často bejvá - člověk nadšenej z malýho novýho chameleona ho hned musí vyfotit na rameni, na zácloně, na psovi, na hrnku, a ještě ho pořád pozorovat, jak je super a jestli se chová jako spořádanej chameleon... a chudák malej je z toho pak taky vypsychlej, že radši ani nežere.

Ono si taky vem, že doteď byl třeba s 20ti dalšíma sourozencema v nějaký malý odchovně, a nejadnou je sám ve velikym terárku v cizim byte a neví co se děje.. Tak mu prostě nechte uplnej klid, ruště ho co možná nejmíň, vemte si k srdci rady výše (kromě tý s olejem!!) a on se rozežere.

Hlavně žádný panický akce tipu ten olej, koupání, veterinář, apod... ;)