Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - skoro nic nežere

Dobrý den,
před čtyřmi dny jsem si koupila 4 měsíčního samečka chameleona jemenského.Problém je že žere jenom moučné červi a ty za ty čtyři dny snědl jenom tři jinak nesnědl nic.Cvrčky nejí vůbec a já vím že s červi by se to nemělo přehánět ale on nic jiného nežere a zatím se ještě nevykakal.

Žárovky:
UVB:Repti Glo 5.0 Compact 25w
Výhřevná:Daylight Basking spot 50w
Terárium o rozměrech:93x52x40-větrání dole a celý větrací strop.
Rosím 2x denně.
Teplota:30°C
Vlkost:40% až 50%.
V teráriu má tři živé rostliny ze kterých normálně pije vodu.Taky tam má dvě silné větve a hromadu slabých větviček vinné révy po kterých si rád leze.
Vitamíny:používám Nutrimix calci plus s přidaným vápníkem ale, zatím jsem do něj skoro nic s Nutmixem nedostala.
Jinak je aktivní, prozkoumává terárium a všechny kosti má dobře pohyblivé.Akorát mi připadá že má trochu nafouknuté bříško a takové přivřené oči.
Dofám že někdo poradíte.
Berenika.
[mod]Změna předmětu, původně: Chameleon Jemenský - skoro nic nežere (cejna)[/mod]

Já bych se ještě zeptala, co se s chameleonem dělo během těch posledních 5ti nebo kolika dní, co je u tebe. Pokud neustále někdo stojí před terárkem a hlídá, jestli se prcek nenajedl, nebo nehodil bobek, popřípadě pokud ho vyndaváš z terárka a fotíš na fb apod., tak to mu to s tou aklimatizací moc nepomůže. Třeba se pletu a není to tak, tak se případně neuraž, ale ono to tak často bejvá - člověk nadšenej z malýho novýho chameleona ho hned musí vyfotit na rameni, na zácloně, na psovi, na hrnku, a ještě ho pořád pozorovat, jak je super a jestli se chová jako spořádanej chameleon... a chudák malej je z toho pak taky vypsychlej, že radši ani nežere.

Ono si taky vem, že doteď byl třeba s 20ti dalšíma sourozencema v nějaký malý odchovně, a nejadnou je sám ve velikym terárku v cizim byte a neví co se děje.. Tak mu prostě nechte uplnej klid, ruště ho co možná nejmíň, vemte si k srdci rady výše (kromě tý s olejem!!) a on se rozežere.

Hlavně žádný panický akce tipu ten olej, koupání, veterinář, apod... ;)