Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chameleon - teplota přes zimu

Zdravím vás.
Můj dotaz se týká noční teploty v terárku přes zimu, kdy je venku chladno a jelikož místnost není vytápěna, může v ní dojít k ochlazení na cca 15 až 13 stupňů. Předpokládám, že v teráriu bude cca stejná teplota když se nebude svítit a tím dohřávat. Vím, že chameleoni mají mít přes noc nižší teplotu vzduchu. Mam chameleona Furcifer Pardalis z oblasti Nosy Be (snad jsem to napsal dobře). Ale jestli pokles na 15 stupňů už nebude pro chamíka málo. Přeci jenom není to jedinec v přírodě, který je zvyklý na kde co, ale je to domácí terarijní jedinec, který bude nejspíš mít i jinou imunitu. Když jsem různě hledal, tak jsem konkrétní odpověď nenašel. Proto prosím vás odborníky o radu.
Děkuji

Kdyz bylo venku hezky nechaval jsem pardalise venku i pres noc a teplota klesala az na 14°C ale pres den pak 25°C az 34°C ve stinu. Chamici byli v polostinu . Teplotu jsem sledoval digitalnim teplomerem. V noci Nekdy klesla i na 12°C ale pres den zase min 25°C a slunecno. Chamici to snesli, jestli je to nejak ohrozilo do budoucna nevim, zatim se to nejak neprojevilo. Myslim si , ze kdyz to je kratkodobe tak to zas tak nevadi, horsi by bylo kdyby to bylo den co den na 15°C a deni teplota pod tepelnym zdrojem by se nevysplhala na vice jak 25°C , to uz bych se bal. Kdyz ale vim, ze jeden den je chladneji a pak zase teplo tak se to da. Sleduji dny na madagaskaru a v mistech kde se tito chameleoni vyskytuji jsou nocni poklesi klidne i na 15°C. Pro jistotu bych ale zapojil treba zarovku ktera pouze topi a nesviti nebo ten kabel ci folii.