Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plastová terária

Dobrý den.
Někde na netu jsem před časem viděl plastová terária myslím že byly idaální na chov hroznýšů.
Snad je dělal i někdo z Polska.
Teď nemůžu to nikde nemůžu nikde najít, můžete mi nějak pomoct a poslat třeba odkaz ?
Děkuji..
V

Ahoj pokud tedy mohu doporučit v Čechách je firma LanitPlast která prodává velice kvalitní plexy, které se nechá ohnout i do 90st a nepraskne(jedna z variant mají jich více typů). Né že by jsem chtěl poláky hanit, ale bohužel z Polska nic moc dobrého nepřišlo. Jenom rada záleží na tobě :-).

Vypadá to podobně jako terária ve kterých se v zahraničí chovají např. Poecilotherie. Vypadalo to zajímavě ale zajímalo by mě jak je to s poškrábáním a časovou stálostí materiálu (křehnutí, změny průhlednosti atd). V každém případě to vypadá moc zajímavě ;-)

Terária z PVC se prodávají už celkem dlouhou dobu a patří k tomu nejlepšímu co si lze pořídit, takže pochybuju, že by s tím byl problém. Roli podle mě bude hrát víc faktorů než jenom cena. Mimochodem mám z PVC svařovanou boudu pro sa do auta a nic lepšího jsem ještě neviděl, perfektvní pevnost, dobrá hmotnost a výborná údržba, což je podle mě i jeden z důvodů proč se ze stejného materiálu dělají i terária.

V pohodě :-) Ono to PVC má podle víc výhod, tou hlavní je určitě váha a obecně manipulovatelnost ve smyslu, třepneš s tím někde a nerozbiješ to, což se počítá :-). Pak samozřejmě to vrtání apod. jakože nepotřebuješ specielní vrták. Podle mě k tomu patří i údržba, což hodně souvisí s tou manipulovatelností, boudu na psy vezmu a na dvoře vykropím desinfekcí a hadicí a je klid, což s terárkem ze skla ale i z lamina nebo osb neudělám. Zase samozřejmě ve chvíli kdy tam udělám pozadí atd. už to těžko budu kropit hadicí a pak je relativně jedno, jestli mám terárko z PVC nebo z OSB, ikdyž určitá výhoda tam asi pořád bude. Taky se to nedá rozebrat, což ale skleněný terárka taky moc ne :-). Ve finále bych do podobných terárek šel hned, kdyby to nebylo tak drahý oproti třeba laminu.

Ona ta cena je mnohem vyšší než u skla, stejně tak se neobejdete bez nějakého rámu, lepení taky není tak jednoduché jako to sklo. Výhoda je že se dá ohnout , potřebujete ale ohýbačku na plechy, nebo někoho kdo ji má a ještě musí bejt ochoten si ji rozštelovat, páč většina ohýbaček je na slabé plechy, dá se dobře vrtat , řezat. To ale platí u polykarbonátu, u plexiskla což je akrylát, je na ohnutí potřeba nahřát, vrtání je docela problém , rádo to praská, což ale zas umožňuje čistý řez. Všechny mat. jsou odolné UV, dokonce některé ho propouštějí až 97%.
Já mám všechny ter. z dutinkového polykarbonátu již řadu let a jsem spokojený, díry, řezání a údržba je super, odolnost vodě , rozbytí nemá konkurenci, pokud použijete hliníkovej rám , tak terárko 100*50*50 váží 4-5 kilo, navíc je to dobrej izolant.

Proto taky celou dobu mluvíme o PVC, respektive PE :-). U terárií o standardních rozměrech se obejde bez problémů bez jakéhokoliv rámu. Cena je do značné míry dána tím, že na to musí člověk mít nářadí (např. svářečku)

Já dlouho pokukoval po Herpteku index.php, ale bohužel cena fakt dost vysoká, ikdyž z velké části bohužel asi pouze za to, že už ví jak na to.

Myslím že cena by se troškou hledání nebo dohodou s někým kdo odebírá větší množství dala o dost strazit, ale jasně, sklo to nikdy nebude. Jinak u toho PVC je podle mě hlavní část svařovaná, což je další náklad, který trošku zvyšuje náklady, pokud toho člověk nechce vyrobit víc.

Lze to lepit nebo svařovat..což o to, Leister mám doma a PVC dráty taky, ale asi by bylo lepší to lepit..
Známej dělá u firmy, co se na to zaměřuje, zkusím teda zjistit a dám vědět..třeba by to na pár zkušebních kousků šlo ;-) každopádně bude lepší váha a práce možná i doma v bytě ;-)

Zdravím,malinko se zapojim.Já mám terária z tvrzeného polistirenu.Můžu doporučit.Cena komplet terárium 100x70x70 - 850kč.(před 4 lety).Perfektně drží teplotu,nízká váha.V pohodě to vytopí 18w zářivka,zároven osvítí.

Kedysi som mal tiež terarko z tvrdeného polysu a môžem len súhlasiť....
Ľahko sa s ním pracuje,cenovo vcelku ok, je ľahký a dosť pevný. A pozadie (+ bočné steny) tiež bez problémov).
Čo mi ale vadilo, bola samotná farba. Buď to chce pozadie, alebo nejakú tapetu alebo boh vie čo...

Zdravím ,tak jsem si včera hrál a toto je výsledek. Je to extrudovaný polystyren - Isover 30mm. Poloviny je lepená Mamutem a druhá je vrutama 6,3x60. Desky sem řezal lámacím nožíkem,docela to šlo ale už sem koukal na výrobu řezačky odporovým drátem. Musím teda říct že to drží parádně,asi bych použil jiné lepidlo a lepidlo+vruty najednou,kvůli pevnosti spojů.
Náklady - 90kč polystyren 1m2
13kč vruty a trochu toho lepidla.