Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zimování želv

Ahoj :-) Možná můj dotaz bude znít hloupě, ale já mám trochu ze zimování strach, tak se radši poptám. Mám dvě želvy: stepní a vroubenou. Obě maj svůj venkovní výběh. Maj tak takovou zateplenou boudu: položený plastový box na bok omotaný kobercem, igelitem, přes vchod je do 3/4 ručník, vevnitř plno hoblin. Obě želvy jsou několik dní zahrabané, nevalézaj ani když svítí sluníčko. Mám je tam nechat usnout a pak přenést do zimovacího boxu nebo je už mám přinést domů někam kde se netopí?

Měla by jste jim zkontrolovat kondici (tlusté ocasy, "faldíky" za krkem atd)+ ZVÁŽIT !!!
Venku se připraví sami nejlépe - budou-li denní teploty delší dobu jen kol 10° a noční lehce nad nulou pak je čas přemístit želvy do SKLEPA, kde teplota se udrží i v nej mrazech mezi +4 - +6 °C (max +8°)
Nemáte-li takový sklep, pak lze i do lednice (jen pro želvy)s uvedenými teplotami (+ miskami s vodou pro dostatečnou vlhkost)
Přemístění jen NĚKAM kde se netopí, ale jsou tam teploty vyšší než uvedené je k ničemu, želvy NEHYBERNUJÍ
jen blbě neaktivují a spotřebovávají zásoby..což vede k :x:

Srozumitelně a správně je to popsáno zde t887-zimovani-zelv

Tak napsat je samozřejmě můžete, ale budou sloužit hlavně pro vás - jako kontrola stavu při zimování.
Některé želvy při zimování neztrácí váhu, některé jen nepatrně, některé i nepatrně "přiberou". Důležité
je , aby při pravidelné kontrole cca po 3 -4 týdnech (mimo vizuelní)jste je vážila.Při úbytku do 5% je vše OK.
Je- li úbytek větší a blíží-li se k 10% (původní váhy před zimováním)je něco špatně a je třeba opatrně
a pomalu přerušit zimování.
(viz odkaz co jsem vám dal)