Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Šimpanz

Dobrý den.
Chci se zeptat jestli se dá doma chovat šimpanz.
Nikde jsem se nedozvěděl podmínky k chovu.. A který druh by jste mi doporučili.. :)
Předem děkuji za odpověd.. A prosím bez hádek :)..
Nevěděl jsem do jaké kategorie to dát.. :(.

Chovat doma lze všechno (někde jsem viděl i hrocha jako domácího mazla a vážně mazlivý byl). S tím ti tu ale nikdo neporadí ... Dovolím se ti jen ukázat výsledek jednoho takového soužití, jen jednou se ten šimpanz po letech "mazlení" nasral ...

[http://a.abcnews.go.com/images/US/abc_Charla_Nash2 _091111_main.jpg]

Nikde ses nedozvěděl podmínky chovu, protože u velkých primátů je v Evropě jejich soukromý chov zakázán zákonem a v Americe už to přichází taky. A je to jedině dobře - nevím, kolik ti je let, že máš takovéhle nápady. Ale z roztomilého mláděte šimpanze, které legálně stejně neseženeš po pár letech vyroste 70 a víc kilový opičák s povahou agresivního psychopata a neuvěřitelnou silou. Proti kterému člověk nemá moc šanci, viz obrázek výš.

Oni mají myšlení a mentalitu, šikovnost atd podobnou lidské, jenže bez lidské etiky a pravidel. Lidská etika a pravidla jsou jim u zadku. Oni mají svá vlastní, takže ono jim ani nemusí hrábnout a labilní nejsou. Ale budou vyžadovat po člověku - slabším a tudíž podřízeném jedinci, aby ty jejich pravidla dodržoval. A když ne, tak mu za to nabančí, jako by nabančili neposlušné opici. Jenže člověk je proti nim slabé, křehké a bezbranné stvoření, které to absolutně nemá šanci ustát. Proto také šimpanzi jsou jedni z vůbec nejnebezpečnějších zvířat v zoo, daleko před šelmami. Mají myšlení a vychcanost, stejně jako zlomyslnost, krutost a další lidské vlastnosti. A neváhají to proti člověku použít, když se jim naskytne možnost. Taky ubikace musí být nedobytné jak kriminál, aby je udržely tam, kde mají být. Takže velcí primáti jsou co se týče chovu jedni z vůbec nejnáročnějších zvířat.

Četl jsem příběh té paní v souvislosti s transplantací obličeje pana doktora Pomahače. Myslím, že tam psali, že dospělý samec má sílu 2-4 dospělých mužů a opravdu není šance se mu ubránit. V té souvislosti jsem se pak dočetl o šimpanzích válkách, které mají pachuť genocidy anebo o tom, že už se natočili scény, kdy skupina samců v tlupě společně napadla vůdce a ubila ho.

Byli jsme v roce 2012 v Plzni v zoo, mají tam šimpanze, zrovna jsem šli okolo a že bude krmení.No když tam šla-dovnitř, ta asi ošetřovatelka, tak jsem si říkala, že je sakra odvážná, měla sice elektrický bič a stála tak, aby mohla rychle utéct a opice byli za vodou, házela jim jablka, které obratně chytali.Upřímně, nevím, zda bych tam vlezla a to se zvířat nebojím a odmala jsem vyrůstala mezi zvířaty, co nešli pro kopanec, škrábanec , kousanec atd...nikdy moc daleko.