Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakého ještěra do malého akvária?

Mám terárium velikosti 60×30×30 cm a potřebovala bych poradit, jakého plaza koupit. Něco malého a ne příliš náročného, ale nevím, jestli to není už moc požadavků... Dal by se pořídit nějaký gekončík?
Za rady předem děkuji...

Pokiaľ je 60x30 pôdorys terária, kľudne sa v ňom dá chovať bežný gekončík nočný (pre začiatok nekupujte viac ako 1). Z ďalších nenáročných a bežne dostupných druhov gekónov tam môže žiť Paroedura pictus, alebo Teratolepis fasciata (skupinka).
Všetky spomenuté potrebujú cez deň výhrev (lokálne aspoň 27°C, lepšie viac), napr. prostredníctvom žiarovky v teráriu alebo topnej podložky pod časťou terária.

Z teplotne menej náročných je vhodný napr. bežný Goniurosaurus hainanensis, tomu stačí teplota cez sezónu okolo 24-26°C, v zimnom období okolo 21-23°C.