Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde krmíte hady?

Ahoj, mám korálovku kalifornskou a krmím jí normálně v jejím terárku. Má tam hrubý i jemný písek. Vždy, když má večeři, spolkne jí i s trochu pískem. Je to hodně blbé? Doporučujete jí dávat jinam? Myslím, že by to stresovalo i toho hada trochu, že je jinde a ještě tam má chytat potravu. Vaše názory?

Zdravím,

na tohle asi neexistuje jednoznačná odpověď. Vše bude mít své klady i zápary. Já například krmím mimo terárium a nepozoruji žádný sebemenší problém.

Praktikuji to z několika důvodů:
1, nedojde k pozření substrátu (což může mít někdy nepříjemné důsledky - např. lignocel)
2, vše mám pod kontrolou (sem tam mi potrava upadne z peanu a nechci jí lovit v teráriu)
3, velice často z potravy vypadne bobek, vyteče krev atd a já tyhle věci nechci v teráriu (z vícero důvodů)
4, je to pro mne příležitost hada držet v ruce, neboť je jinak nevytahuji (teda většinou :-))

Ale jak říkám najdeš tu zastánce obého a pravda neexistuje.

Jde o to, co nejvíc vyhovuje danému zvířeti. Moje úža žere zásadně mimo tera (tam má písek s rašelinou). Prostě jí hodím do kýble, k ní mrtvou myš a celé to zavřu. Užovka to spráskne a jde zpět do tera. Jsou ale hadi, kteří by se mimo své teritorium ani nenažrali, kvůli stresu. Na naše velké krajty nesmíme pár týdnů před krmením ani sahat, natož pak je někam přenášet, jinak zalezou a třeba měsíc se neukáží. Krmení mimo jejich teritorium je naprostá utopie, to by snad chcípli hlady. Jde i o to, jak máš řešené terárium, jestli ti nevadí ten bordel, co při tom občas je (viz. příspěvek nade mnou).
Je to prostě na Tobě, na tom, co Ti vyhovuje a hlavně na tom, co vyhovuje Tvému hadovi. A to musíš odpozorovat a vyzkoušet.

K tomuhle dotazu bych se ráda připojila. Šlo by to zkonkretizovat ještě na krajtu královskou? A také jsem se dočetla, že se na hada nemá po krmení moc sahat, jinak je to schopný vydávit, což ale zabraňuje jak zpětnému přenosu do terárka, tak čištění té řežby v tera, co po krmení zbyla. díky

Záleží na tom, jak je krajta stará ( čím je starší, tím je frekvence krmení menší). Co se týče té manipulace po krmení, tak je opravdu nejlepší hadovi dát klid několik dní, aby mohl normálně trávit a my ho nestresovali. Ale samozřejmě, že "malá manipulace", jako je pouhý přenos hada z boxu, či kýble do terária, tak v tom není problém a had by potravu neměl vydávit. Alespoň takovou mám zkušenost.