Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde krmíte hady?

Ahoj, mám korálovku kalifornskou a krmím jí normálně v jejím terárku. Má tam hrubý i jemný písek. Vždy, když má večeři, spolkne jí i s trochu pískem. Je to hodně blbé? Doporučujete jí dávat jinam? Myslím, že by to stresovalo i toho hada trochu, že je jinde a ještě tam má chytat potravu. Vaše názory?

K tomuhle dotazu bych se ráda připojila. Šlo by to zkonkretizovat ještě na krajtu královskou? A také jsem se dočetla, že se na hada nemá po krmení moc sahat, jinak je to schopný vydávit, což ale zabraňuje jak zpětnému přenosu do terárka, tak čištění té řežby v tera, co po krmení zbyla. díky

Záleží na tom, jak je krajta stará ( čím je starší, tím je frekvence krmení menší). Co se týče té manipulace po krmení, tak je opravdu nejlepší hadovi dát klid několik dní, aby mohl normálně trávit a my ho nestresovali. Ale samozřejmě, že "malá manipulace", jako je pouhý přenos hada z boxu, či kýble do terária, tak v tom není problém a had by potravu neměl vydávit. Alespoň takovou mám zkušenost.