Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kořen ze zverimexu

Dobrý den,
Dnes jsem si koupil v Táboře v Super zoo 2 kořeny. Myslel jsem že musí být nějak ošetřené, očividně ne. Po pár hodinách je v teráriu cítit zápach, a celkově se kořen zdá zašpiněný = malé "pavučinky" a mech ten je ale na okrasu. Je nějaký způsob jak větve ošetřit? Nebo může nějak ohrozit Pagekona?

teda, jestli takhle plesnivé kořeny prodávali v Superzoo, tak to je mazec ::) Bodejť by nesmrděly, už by na nich skoro šla pěstovat hlíva.

jak už tu bylo psáno od kolegů - důkladně vydrbat ve vaně tvrdším kartáčem, omýt horkou vodou a pak nechat vypéct v troubě (čímž se samože teda zničí ten mech), páč ty kořeny jsou fakt proplesnivělé fest. Bez vydrbání a vypečení bych je do terárka nedávala. pro jaká zvířata to máš?

Tak tohle píšu jen tak pro informaci :-) ať se to tu nějak uzavře. Kořen jsem se snažil vydrbat, ale jelikož je hodně členitý tak se špatně čistil, ale s trpělivostí se podařilo. Kořeny se do trouby nevešli. Pak jsem ještě pořádně študoval ten kořen, a zjistil jsem že ten mech je tam ručně přilepený. Takže jsem z toho usoudil že nějak se s tím pracovalo. Dále jsem se ptal znovu v super zoo. Bylo mi řečeno, že kořeny nemohou být závadné. Že byli vypečený a vysušený, a že se zápachem se nedá nic dělat, že je tak prostě cítit to dřevo. Tu vůni bych přirovnal přibližně k tomu když v létě silně prší a pak jdete do lesa. Takový lesní čuch. Budu doufat že mi byla řečena pravda.