Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Avicularia Versicolor - plán koupě

Ahoj všichni :) Prosím Vás, tento víkend bych si rád na burze v Praze koupil avicularii versicolor. Měl bych však pár otázek, na které jsem nenašel odpovědi a proto bych se rád zeptal Vás. Nejvíce by mě zajímalo, od kolikátého svleku přibližně se dá dobře poznat pohlaví? Rád bych si totiž koupil samičku a zároveň bych chtěl ještě malého pavoučka. Také mám terárium 45x45x60, není to moc? Mohu ho tam mít hned od začátku, když by byl maličký? A jaký substrát by jste doporučili Vy? Předem všem moc děkuji za odpovědi :)

loading...

Zdravím, takové terárium je velké i pro adultního jedince, tudíž zbytečné. Pokud nemáte s pavouky žádné zkušenosti pravděpodobně Vám Avicularia záhy chcípne. Pohlaví se dá určit po svleku pod mikroskopem už u velmi malého jedince, ovšem moc lidí co má tisíce pavouků to nedělá. Jako substrát doporučuji rašelinu. Pokud chcete samici kupte 5ks v 1.svleku, snad budete mít štěstí a jeden se dožije dospělosti. Když budete mít opravdu velké štěstí bude to samice. Hodně štěstí v chovu.

Klidně ho tam dej, když nemáš pár korun na menší a pak dej vědět až ho tam najdeš... Ubikace pro malou A. versicolor mě vyšla asi na 15 korun i s vybavením, je tam už 3/4 roku a ještě nebylo třeba dělat větší. Mám ho už připravený, ale zatím bez vybavení, musím ještě přišetřit, protože to větší už vyjde asi na pade...:-) . Když nemáš na odpovídající bydlení nekupuj ani zvíře, budete nešťastní oba.

Špatně jste mě pochopili :/ O peníze samozřejmě nejde, vím že malá terária jsou levná, ale když už mám terárium za 3 tisíce a nemám do něho co dát, tak jsem si chtěl koupit alespoň toho pavouka, protože o nic jiného momentálně nestojím :) Jen jsem nechtěl, aby mi terárium někde leželo // Proto jsem se také ptal, jestli to je tak špatné, dát ho do velkého :)

Tak to "terárium" prodej dalšímu naivnímu začátečníkovi, který si bude myslet že když je to drahý tak je to i dobrý :-) Za utržené peníze si kup dvě tři terária podle svých představ, normální a praktický, která budou opravdu sloužit svému účelu a uvidíš že budeš spokojenej jako nikdy :-) Vím o čem mluvím taky jsem si to musel vyzkoušet a kdysi dávno jsem si koupil Exoteru, ta letěla za pár týdnů...:-)

Tak podle mě to záleží na úhlu pohledu. Určitě pomaleji poroste když vůbec něco teda chytne. Pokud ho dáš do tak velkého tak se bude blbě krmit, pokud mu tam něco pustíš nemusí se k tomu vůbec dostat = někde to zaleze, chcípne => plíseň atd. V přírodě si babouk může vybrat místo kde se mu "líbí" a kdykoliv se může sebrat a jít jinde, u Tebe by neměl být nikde jinde než v krabce nebo terárku. Kde ho dáš je čistě na Tobě, jen to není úplně optimální nápad.