Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská bydlení a krmení

dobrý den, na internetu je hodně informací na toto téma, ale všechny jsou psané stylem "až bude starší" neb "později" a to je dost nekokrétní :D Chci se zeptat na otázku krmení krajty královské. jak často a kolik? Nerada bych krajtičce v jakémkoliv stádiu dávala najednou dva hlodavce, určitě to musí jít vyřešit jinak (větší zvíře atd.). A taky bych se chtěla zeptat, může jako miminko nějakou dobu bydlet v bytečku 80x40x40 a až jí bude malý tak ho vyměnit? a mívají někdy hadice problém zvyknout si na nové vybavení terárka, nebo můžu tu ošklivou věc postupně měnit v estetičtější? děkuju moc za každou odpověď

Díky za radu (zmraženého bych mu ho nedala :) ). Na internetu i v knížkách je často psáno o tom, že je lepší podávat živá zvířata, protože je to pro hada přirozenější, ale tady vidím, že dost lidí krmí mrtvými, takže co si myslíte? Spíš rozmražené nebo živé?

Jde o to, co vám had přijme. Jsou hadi, kteří mrtvé neberou. Ale z hlediska ,,pohodlnosti" chovatele a bezpečnosti hada je lepší krmit mrtvým. Nicméně se připravíte o ten zážitek, kdy si had kořist přirozeně uloví a zabije. Teda, ona je to většinou spíš docela saďárna, ale někdo se v tom vyžívá...