Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta královská bydlení a krmení

dobrý den, na internetu je hodně informací na toto téma, ale všechny jsou psané stylem "až bude starší" neb "později" a to je dost nekokrétní :D Chci se zeptat na otázku krmení krajty královské. jak často a kolik? Nerada bych krajtičce v jakémkoliv stádiu dávala najednou dva hlodavce, určitě to musí jít vyřešit jinak (větší zvíře atd.). A taky bych se chtěla zeptat, může jako miminko nějakou dobu bydlet v bytečku 80x40x40 a až jí bude malý tak ho vyměnit? a mívají někdy hadice problém zvyknout si na nové vybavení terárka, nebo můžu tu ošklivou věc postupně měnit v estetičtější? děkuju moc za každou odpověď

Není důvod nedávat dva hlodavce. I když není problém sehnat jakoukoli velikost hlodavce, která je vhodná pro regiusku od vylíhnutí až po dospělost.
Doporučuji si o chovu něco přečíst a nepoužívat (aspoň ne tady) výrazy typu "miminko, byteček...".

mívají někdy hadice problém zvyknout si na nové vybavení terárka, nebo můžu tu ošklivou věc postupně měnit v estetičtější?

Ano, někdy mívají. Někdy ne. Hlavně si při tom zařizování dejte pozor na to, aby to terárium odpovídalo požadavkům zvířete. Protože ne vždy se s tím slučuje lidské vnímání estetiky...

děkuju moc za radu. Já si samozřejmě nepořizuju hada aniž bych si o něm něco přečetla. Pokud vám vadí mnou používané výrazy tak se omlouvám, ale tato stránka není z těch, kde radí placení odborníci. Tady si pouze lidé se stejným koníčkem vyměňují své zkušenosti, takže se slov jako miminko nevzdám ;)

dobře, pokusím se umírnit citové zabarvení výrazů. Pokud se vás ještě mohu zeptat na to krmení. Kamarádka má zkušenost (s jiným druhem hada) že když už had sežere jednu myšku, tak je pomalejší při reakcích a proto ho často ta druhá poškrábe a pokouše. Proto mě zajímá jak se dá vyvarovat krmení více zvířaty najednou.

před podáním ohřát na lidskou teplotu.( ohřát v rukách ne v mikrovlnce)

a uplně nejlíp ohřát v pytliku v teplé vodě, na teplotu aby nestudil ani nepálil. V rukách by třeba zmrzlého potkana mohla ohřívat do alelůja a dřív si podchladila ruce, než rozhřála potkana ;-)

cejna byl rychlejší :-)

Díky za radu (zmraženého bych mu ho nedala :) ). Na internetu i v knížkách je často psáno o tom, že je lepší podávat živá zvířata, protože je to pro hada přirozenější, ale tady vidím, že dost lidí krmí mrtvými, takže co si myslíte? Spíš rozmražené nebo živé?

Jde o to, co vám had přijme. Jsou hadi, kteří mrtvé neberou. Ale z hlediska ,,pohodlnosti" chovatele a bezpečnosti hada je lepší krmit mrtvým. Nicméně se připravíte o ten zážitek, kdy si had kořist přirozeně uloví a zabije. Teda, ona je to většinou spíš docela saďárna, ale někdo se v tom vyžívá...