Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem začátky

Dobrý den,
zítra si mám přivést krajtu královskou a jsem z toho celkem nervózní, protože to bude můj první had a tak se stresuju, že něco udělám špatně a bude zle. Chci se zeptat, kdy si můžu dovolit poprvé hadovi nabídnout myšku - asi bych ho měla nejdříve nechat si zvyknout, že? A taky předpokládám, že není dobrý důvod ho hned ze začátku zkoušet zvykat na ruku, nebo je lepší začít dokud je úplnej prcek? Prosím vás, kdybyste měl někdo něco, co bych rozhodně měla vědět, napište mi to. Přečetla jsem, co jsem našla, ale nikdy není na škodu vědět něco dvakrát.
Děkuji moc všem, které neodradí má nezkušenost a nervozita (myslím, že budu v blízké době poradnu zahlcovat začátečnickými otázkami, tak se předem omlouvám)

Já regiusku zkoušela krmit po týdnu, po dvou, ale nakonec mi potkana vzal až po měsíci, ale každý had to má jinak. Hlavně ho nechat aklimatizovat se. Co se braní na ruce týče, tak podobně, na začátku na něj moc nesahat, ať si zvykne. Není to had na tahání, sama beru regiusku do ruk tak 1-2x za měsíc nebo když ho potřebuju zkontrolovat po svleku.

Vytáhnout a zkusit příště. Taky můžeš myš usmrtit a zamrazit, po té rozmrazit na pokojovou teplotu, ale s tím mám špatné zkušenosti, moje regiuska moc mrtvé brát nechce, jedině čerstvě zabité. A taky pozor na to, aby se myš nechtěla zakousnout do hada, takže ji nenechávej dlouho v teráriu, mě už se to málem stalo s potkanem, nemilý zážitek. Od té doby krmím jen omráčeným nebo rozmraženým.

Ok..teď se budu cítit špatně tu myš i pustit. Co se týče toho třískání o stůl, to určitě nedám. Nevadí mi koukat na to, jak tu myš bere had, ale já bych to nedala. možná ji spíš budu mít někde v krabičce chvilku..nějak. Ono to sežere cokolov, co? Ale máte všichni pravdu, že pustit jí znamená pasivně zabít :(