Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská - odchyt z terárka

Zdravím vás. Chtěl bych se zeptat, jak chytáte felsumy ? Když potřebuji vyčistit terárko, tak je to vždycky strašnej boj a přijde mi že jsou až moc divoký a rychlý, tak se chci zeptat někoho, kdo s tím má zkušenosti, nebo nějaký fígle. Budu moc vděčný za každou radu a jakýkoliv info.
[mod]Změna předmětu, původně: Felsuma Madagaskarská - odchyt z terárka (cejna)[/mod]

loading...

to už jsem kdysi zkoušel a nepovedlo se mi :/ zkusím to znovu, terárko už je zase dost špinavý a potřebuji ho kompletně vyčistit. Ted mi ještě ke všemu ráno přestala svitit žárovka a jeden felsumák se mi schoval do toho stínítka a nechce jít ven.

Nazdárek,

tyto ještěry jsem chovával a nechával jsem je v teráriu při čištění, další varianta je plastový box( velikost dle jedince) pomalu, opatrně přikrýt a podsunout víčko a je to. Podle mého je jednoduší jak pro tebe tak pro zvíře( není tolik stresované) ho nechat v teráriu.

Franna

Když už tu je vlákno o felzumách, jak moc se dá při určování pohlaví spolehnout na vápníkové vaky? Mám 6 měsíců starou P. nigristriata a zhruba od 4 měsíců je má, je to tedy holka? Chtěla bych ji dopárovat. Ale asi bude jistější ještě nějakej měsíc počkat a nafotit ji zespoda.

Nevím jak ostatní chovatelé, ale mám holku a kluka a kromě velikosti a pohlavních orgánů nejde poznat kdo je kdo. Starší ( kluk ) má už skoro rok a půl, ta mladší holka má něco kolem roku a vaky nemá ( samička to je 100% protože mi hned po příchodu domů snesla dvě vajíčka ) . Asi to nebude užitečná rada, jen jsem se chtěl podělit o svoji zkušenost :)