Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anolis roquet

Dobrý den, rád bych se zeptal na pár otázek ohledně chovu tohoto nádherného ještěra. Protože jsem při hledání na internetu zjistil pouze to, že měří cca 20 cm a že potřebují výraznější noční poklesy tak těch otázek bude asi trochu víc :-) .
1. Je jejich chov nějak výrazněji odlišný s běžnějšími druhy anolisů např: anolis carolinensis nebo anolis sagrei?
2. Jaká má být vlhkost?
3. Jakou by jste doporučovali UV zářivku (kolik W)
4. Jaká velikost terária by byla ideální pro pár (předpokládám nějak 40x30x60)
5. Jedná ze o zvířata, která jsou nějak extra náchylná na stres?
6. Který z těchto dvou druhů je na chov snadnější Anolis roquet majolgris nebo Anolis roquet summus (nebo to vyjde na stejno)?

Za odpovědi předem děkuji.

Neo

Anolis carolinensis a anolis roquet můžou být spolu v terarium (přibližně stejně velcí anolisove kteří si nejsou moc podobní můžou být spolu v terarium nesní si být moc podobní ať se samci neperou)
Vlhkost má byt 5-70%a v terarium má být miska z které se anolis může napít a taky se s ní odpařuje voda.
Já používám UVBreptile 100 tropical UVB do tropických terarek 25W ze začátku svítí trochu ostře ale pak tochu vybledne.
Čím větší tím lepší.Já mámm terarium o rozměrech 80výška 80délka 50hloupka,chovám v něm trio anolis carolinensis s mlaďaty a pár anolis roquet a na zemi mám dva páry pralesniček.Minimalní rozměry si myslím že jsou 60výšla 40délka a 40hloupka.
Tyto zvířata nejsou náchylná na stres.
Z tímhlevdruhem nemám zkušenost tak nevím,ale já doporučuji anolis carolinensis je nejméně náročný.

Snad sšm vám pomoh ANONIM