Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sterilizace živých rostlin, příp. zeminy před osázením tera

je tu jistě spousta znalců paludaristů, příp. zastánců osázených/přírodních tera, jde mi o berberky, hl. roztoče, plísně ani snad ne, zároveň pro případ trochu rozměrnější nádrže s dvoumetrovými délkami a výškami..., takže hodně hlíny a velké rostliny (Monstera, Dracena apod.), jak sterilizovat velkou rostlinu rostlou v nejrůznějších podmínkách, zalévanou nejrůznějšími věcmi/roztoky - omýváte kořenové baly a přesazujete do zcela nové (jak upravené) zeminy z běžných obchodů... no a tak podobně...
snad co by mne napadlo ještě pořešení podkvětníků v nějaké expoziční nádrži, předpokládám o nepouštění hnojiv volně do substrátu v případě přelití přes kapacitu balu...
díkec za odpovědi

oběma dámám velké díky, nakonec jsem na vás dvě zrovna sázel..., přesně to jsem potřeboval vědět, nemám in tera s kytkama zkušenosti, u hadů ani lacertinů sem to nikdy neměl, u chřestýšovců třeba nějakou umělotinu, ale dal sem do kupy nějaké varani (auffenbergi a similis) a přecejenom ty kytky pro udržení nějakého stabilnějšího vlhka jsou skvělé...
pro nějaké doplnění, neomývali/y jste nějaké rostlinstvo jarovou vodou (proti kytce škodlivým breberám) - jak se na to tváří kytka, po třeba nějakém špatném oplachu pak i zvířata...
ještě jednou díky, paní auri díky také kdysi za doporučení použití olivového oleje v boji proti roztočům - funguje to skvěle, zajímavá je následná okamžitá hadí ekdyse...