Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Útěk ropuchy

Zdravím ! mám celkem problém, zaběhla se mi ropucha ale četl jsem že má vynikající čich tak se chci zeptat na co bych jí mohl nalákat když nasražim nějakou dobrotu ? jedná se o Bufo Marinus je ještě celkem malá takže může bejt zalezlá kdekoliv .. ::):?:
[mod]Změna předmětu, původně: ÚTĚK ! (cejna)[/mod]

na jídlo ji asi nenalákáš, ale na mělkou misku s vodou ano. Dej někam na tmavší místo (třeba pod skříň) mělkou misku s vodou a ropucha si do ní v noci přijde sednout, aby nabrala vodu a případně se vyprázdnila. Takže to během noci a k ránu pravidelně kontroluj. Přez den ropucha zase někam zaleze.

Když se mi před lety protáhl samec Bufo mauretanicus větrací škvírou (za prase bych se nevsadil, že by to svedl), prošel minimálně dvě místnosti a povedlo se mu vyskočit do cca 35cm vysokého květináče k palmě, kde se z poloviny zahrabal do vlhké půdy.

pokud je ta možnost, že se dostal i do jiných místností, tak to chce dát ty misky i tam...on v noci půjde za vodou. Ale přez den jak už psali kolegové bude zašitý někde u vlhka, pokud tam má tu možnost (kytky atd). Jinak v nějakých tmavých škvírách, může být i v botách nebo třeba pod oblečením.

Jo záchod je nějak zajímavé místo, já tam před lety "potkal" zlaté křečky, co se v noci rozhodli změnit lokalitu a opustili svou klec. Myslel jsem, že jsem je tam načapal omylem, ale po pár měsících při kontrole stupaček jsem přišel na to, že to tam mysleli "vážně" - měli tam otvorem pod odpadní rourou nastěhovanou solidní pyramidku všemožného zrní, kterou rozhodně nepřinesli na jedenkrát.