Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan stepní..

Zdravím, vzal jsme si do péče varana stepního Togo... Mám ho u sebe 3dny, Je v žalostném stavu, moc nežere (Teda skoro vůbec).V podstatě je to kost a kůže ale je aktivní... Potřeboval bych poradit jak ho rozkrmit a čím mu rozjet trávení.... Já vím že si někdo řekne že jsem blb že si vůbec takové zvíře koupím ale bylo mi ho líto a pán prodávající na něho v celku sr*l... Tak jsem si ho za "pár" peněz vzal... Každopádně podmínky už má dobré... Ještery už chovám 5let(Agamy, anolisi, leguána zeleného, gekonciky atd atd) ale s tímhle jsme se opravdu nikdy nesetkal... Takže budu rád za všechny rady... Díky

No zkus sehnat naky probiotika, ty muzes rozmichat ve vajicku, ty maji varani moc radi. Krmit lehci stravou, zadny chlupatiny pro zacatek. Kureci krky nastrihany na kousky, zaludky. Hmyzem taky nic nezkazis. Az se vyse.e, tak hod vzorek na kopro vysetreni k vetovi, at vis co ma v sobe a az bude trochu v kondici, tak bude zrejme treba prelecit. Cervy, tasemnice a kokcidie. Neco k tomu se tu da najit na poradne. Snad ho das dokupy.

jj, podat probiotika a krmit lehčím výživným krmením- šváby, holátka, to kuřecí s vejcem - Ty krky jsou ale lepší až na později, protože obsahují vápník, ale pro začátek jsou lepší srdíčka, ta jsou výživnější. Jinak pokud ho udržíš a dostaneš do kondice, tak pak udělat tu koprošku a případně přeléčit, jak už psal Radar.

No je to pěkný Dachau, ale v dobrých podmínkách s přiměřenou péčí by to měl zvládnout. Stepáci jsou docela tvrďáci. Co se týče toho vajíčka a probiotik, tak normálně rozklepni vajíčko a zamíchej do něj ta probiotika. Jde to jak u práškových, tak i u pasty docela dobře. Pokud žere sám, tak mu to dej vylízat a pokud ne, tak sondou.

Zdravím, už to zatím vypadá nadějně... Už i vylezá a odpočívá pod výhřevkou...dávám co jste mi doporučili s vidím to tak že ještě 4dny počkám a začnu přidávat i ty krky... Už má i hřbet mohutnější a celkově se zdá být o trochu lepší (vitální atd...) děkuji za rady, jsem vám vděčný pánové... Zdar a sílu ;)