Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varan stepní..

Zdravím, vzal jsme si do péče varana stepního Togo... Mám ho u sebe 3dny, Je v žalostném stavu, moc nežere (Teda skoro vůbec).V podstatě je to kost a kůže ale je aktivní... Potřeboval bych poradit jak ho rozkrmit a čím mu rozjet trávení.... Já vím že si někdo řekne že jsem blb že si vůbec takové zvíře koupím ale bylo mi ho líto a pán prodávající na něho v celku sr*l... Tak jsem si ho za "pár" peněz vzal... Každopádně podmínky už má dobré... Ještery už chovám 5let(Agamy, anolisi, leguána zeleného, gekonciky atd atd) ale s tímhle jsme se opravdu nikdy nesetkal... Takže budu rád za všechny rady... Díky

jj, podat probiotika a krmit lehčím výživným krmením- šváby, holátka, to kuřecí s vejcem - Ty krky jsou ale lepší až na později, protože obsahují vápník, ale pro začátek jsou lepší srdíčka, ta jsou výživnější. Jinak pokud ho udržíš a dostaneš do kondice, tak pak udělat tu koprošku a případně přeléčit, jak už psal Radar.

No je to pěkný Dachau, ale v dobrých podmínkách s přiměřenou péčí by to měl zvládnout. Stepáci jsou docela tvrďáci. Co se týče toho vajíčka a probiotik, tak normálně rozklepni vajíčko a zamíchej do něj ta probiotika. Jde to jak u práškových, tak i u pasty docela dobře. Pokud žere sám, tak mu to dej vylízat a pokud ne, tak sondou.

Zdravím, už to zatím vypadá nadějně... Už i vylezá a odpočívá pod výhřevkou...dávám co jste mi doporučili s vidím to tak že ještě 4dny počkám a začnu přidávat i ty krky... Už má i hřbet mohutnější a celkově se zdá být o trochu lepší (vitální atd...) děkuji za rady, jsem vám vděčný pánové... Zdar a sílu ;)