Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva pardálí

Zdravím všechny chovatele.. v listopadu jsme si pořídili zelvu pardali, pan chovatel nás ujišťoval, že poslat zelvu vlakem je úplně normální věc. pak už nám nezvedal telefon.Každopádně jsme pak jeli ke spec. veterináři. Vyšetření na parazity o.k. Řekl že by akorát mohla být o něco těžší. Měla by mít dva roky. Teď váží 111g a měří 8cm. Před měsícem jsme ji na burze pořídili druhou. Ta by měla být roční. Má 7cm a 93g. Za 14 ta roční přibrala 10g, ta starší stále na stejné váze. Máme uvb žárovku, 10 cm nad nimi, vyhrevna žárovka kde je kolem 32 stupňů. Lignocel a na třetině akvária kameny. Ji čínské zelí, když ho posypu vitamíny, tak ho nechtějí. Mají ještě granule a sušené pampelišky, které nechtějí jíst. když jim na večer navlhcim lignocel, tak se přesunou na suchá místa. Mají k dispozici misku na koupání, kde měním vodu každý den. A koupu je jednou týdně kolem těch 15ti minut... prosím kritizujte, co je špatně, co vylepšit. Chci aby prospivaly. Zamyslím o zasažení sukulentu. Ted mají akva 80x40 a za měsíc budeme dělat nové 120x40. Kde uděláme i nějaké překážky.

S tou potravou- mohla by mít více rozšířenou stravu- třeba: pampeliška, sedmikráska, jetel, jitrocel- květy lučních bylin, čekanka, rucola, polníček, listy jahodníku,čínské zelí, celer, mrkev. Párkrát za čas jako doplněk stravy- jablko, meloun nebo borůvky. Potravu s menším obsahem vápníku můžeme posypat najemno nadrcenými vaječnými skořápkami nebo uhličitanem vápenatým