Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zamek na prodlužovačku

Dobrý den,
Mám takový dotaz, který se tu na poradně ještě neřešil a tím jsem si 100% jistý :-D

Budu pořizovat ciliáta, všichni doma terárium nesou v pohodě, až na nevlastního otce. Terárium nemá v lásce, a když jsem terárium přinesl domů, vzal to celkem v pohodě. Ale teď k problému, bydlíme ve studeném baráku, když se netopí, tak teplota lehce spadne pod 20 stupňů. Tím pádem musím terárium vyhřívat. Problém je v tom, že můj nevlastní otec nemůže pochopit to, že spotřeba terária, co se týče elektřiny se pohybuje v pár korunách. A proto když jsem ve škole tak terárium vždy vytáhne ze zásuvky a teplota hned spadne dolů. Proto se snažím vymyslet něco, co by zabránilo vypnutí terária :-)

Představoval bych si takové čelisti které by sevřeli konec prodlužovačky s kabelem ke světlům k teráriu, a zabránili tak vytažení. Samozřejmě by se celé ty čelisti měli dát zavřít na zámek. Myslíte že něco takového existuje? Nebo zda by to vyrobil nějaký zámečník?

Snad je to pochopitelné, a dobře jsem to napsal. :-D budu rád za každou odpověď.

Děkuji :-)

Budete se muset nějak dohodnout. To bude asi nejrozumnější. Když si "zamkneš" prodlužovák ke kabelu od terárka, co zabrání otčímovi vytáhnut ho na druhý straně ze zásuvky nebo shodit jistič pro příslušnou zásuvku. Nebo přeseknout prodlužovák sekerou...
Ušetři si třeba z kapesnýho nebo jdi na brigádu a elektřinu zaplať. To by mohlo pomoct. Případně se pokus "vyšmelit" přítomnost terária za nějaký domácí práce, lepší prospěch ve škole, nebo tak něco...

Asi by to bylo nejrozumnější, budu to muset nějak vymyslet. To že by mohl vyhodit jistič, nebo ty další věci mně vůbec nenapadli. No vážně je to pár kaček :-) počítal jsem to přes nějaký vzorec který jsem zde našel, a bylo by to fakt jen pár korun. Já právě otčíma fakt nemám v lásce, ale asi ten rozhovor o tomhle bude muset být. Snad se to nějak vyřeší :-) i tak děkuju za odpověď, a za ujasnění :-) asi by to byla fakt blbost :-D