Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sterilizace kočky

Dobry den...

Jsem pred otazkou zda sterilizovat kočku (fenečku) + -
Mam strach z dopadu na celkové zmēny chování , nechci do ní rvat jakésy prásky.
Bydlím v bytē a 3 roky v nēm určitē zustanu, takze jde o domací zvíre, hárá ruznē, nēkdy (listopad) houkala, nebo jak to nazvat skoro jeden mesíc, tak takové hárání nepravidelné, prítelkynē tvrdí ze je to lepsí , ta sterilizace, nevím, na tom jak to bude, nechám na vás........
(Pritom byl stryc hospodarsky vetrinár, ale umrel v 90 letech, od té doby jsem o nēm neslysel)
Místní veterinar mi nabíd prasky, ale nechci toto do toho zvírete rvat.....

Zkrátka nevïm či sterilizovat nebo ne, nebo jaké jsou dopady, dopad na zdraví či mentalní vyrazné zmeny zvirete, dekuji.
[img=/file/view/20579-image-jpg ]http://tera.poradna.net/file/view/20579-image-jpg [/img]

Máme doma dvě kočky (obě kastrované) jedna je absolutně klidná, hravá a mazlivá. Druhá totální torpédo. Změnu na jejich chování jsem po kastraci nespozoroval. Možná jen v tom, že ta torpédojidní se už nechá vyčesávat, předtím to byl ultimátní zápas :D Takže bud to je tou kastrací nebo tou pravidelností (že si na to zvykla) :))