Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ztráta barvy u Furcifer Pardalis

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, zda se někomu z Vás stalo, že by chameleon z ničeho nic ztratil barvy (vyblednul).

Mám svého samce rok a půl a při začátku zimy právě vybledl. V teráriu se nic nezměnilo, stravu má taktéž pořád stejnou. Krmím sarančaty a cvrčky. Mám dostatek UVB i dosvícení. Teploty jsou v pořádku a vlhkost taky. Ptal jsem se už pár zkušených chovatelů, ale nikdo se s tímto problémem ještě nesetkal. Nechal jsem udělat i rozbor trusu, RTG a vše je v pořádku. Chamík normálně leze, jí, vše bez problémů. Budu moc rád za každou užitečnou radu.

S pozdravem

David

Mám dostatek UVB i dosvícení. Teploty jsou v pořádku a vlhkost taky.

Nemohl bys bejt trochu konkrétnější?;)

Tipla bych buď vysvícený UVBčko nebo nedostatek dosvětlění (popř. nevhodná barva nebo teplota světla atd). Nahrává tomu i to, že to pozoruješ od začátku zimy - venku je celej den šero, odpolednej je brzy tma a chameleon je závislej jen na tom, čim mu svítíš.

Ale drobný změny ve vybarvení během života nejsou u pardálů výjimka, to je fakt.
Ale začni u těch světel.

Já přes zimu taky vždycky ztratim barvy a jsem celá vyblitá :-D Počkejte, až začne být teplo a dáte chamíka slunit ven...to uvidíte ty barvy :-). Nové UVBčko taky dělá divy. Kvalitní světlo je prostě pro chamelony prvočinitelem zdárného chovu (spolu s několika dalšími věcmi samozřejmě).