Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Termostat

Dobrý den,
Nenašel jsem zde na TeraPoradně žádnou rozumnou odpověd, tak se zeptám. Jestli se vám bude toto vlákno zdát zbytečné, tak ho klidně smažte :-)

Potřeboval bych nějaký termostat, stačí úplně jednoduchý. Jediný požadavek je aby byla přijatelná cena (od nuly do 600 cca.) + funkčnost. Nevadí když termostat nebude měřit úplně přesně. Přemýšlel jsem nad RT-2 ale našel jsem plno negativních zkušeností. Někdo píše že ho používá, někdo posílá fotky kde jsou termostaty v popelnici :-D.

Vím že se to tu řešilo, ale není přesná odpověď. Termostat bude používán na 75W výhřevku.

loading...

RT-2 je celkem již starej model termostatu. Pokud si dobře vzpomínám, vyrábí se v polsku (pokud ne, opravte mne). Není to nic moc kvalitního. Za ty peníze také co bychom čekali, že? Někam jen tak pro řízení alespoň přibližné teploty +- 2°C bych si ho klidně pořídil. Do inkubace ale raději používám ATC-300a. Pokud vím, tak ho tu používá vícero uživatelů a prozatím jsem neslyšel jedinou zápornou referenci. Je však o něco dražší. Halt za kvalitu si musí člověk připlatit.
Tudíž pokud chcete termostat a ne napodobeninu, tak si raději připlaťte. ;-)

Ano, vím že teraristika je dražší, ale už jsem do terária nacpal hodne money :-D a hledám kde ušetřit. O termostatu ATC-300a vim :-) jen jsem zkoušel jestli není nějaká levnější možnost... :-) ale asi pujdu do RT dvojky :-) nepotřebuju nějakou super přesnost, ale jen aby se tera nepřehřívalo. U toho ATC je super to že mají funkci i jako spínací hodiny? Teď nevím jistě :-D

Jinak to rally vážně pobavilo :-D:-D ale když už bych měl někam rvát tak nehorázný penize :-D tak bych šel asi radši do teraristiky :-D

Edit: hlavně aby ta RT-2 vydržela. Nerad bych do toho dal peníze a pak za pár dní zase do lepšího termo

To je škoda. Teď mě napadla taková myšlenka, ale nevim zda by se to dalo uskutečnit. Možná by se mohlo misto termostatu použít spínací hodiny.

Pokusím se to vysvětlit. Hold strávit několik hodin času u terária a čistě a jednoduše si vypozorovat jak dlouho má topítko svítit a pak změřit pauzu mezi jednotlivými cykli.A pak nastavit hodiny tak, aby se teplota pohybovala cca stejna.

Já se ho nebojím a bát nebudu. Dříve tu nic jiného nebylo a taky to šlo. Dnes je tu spousta nového ale i tak, to na něm jede stále. RT2 má +- 1°C a spousta dražších má to samé. Tak co řešit.
Nyní se mi povedla inkubace bez inkubátoru s nočním poklesem 18°C noc - 28°C den. Proto říkám, když je snůška zdravá, tak to vysedí i vrabec na střeše :-D

Je to jen můj názor, mé zkušenosti a jiní nechť se zařídí po svém. Zdar a spousta tera úspěchů Vám všem přeje vemeno Lumin :-D

Dá se u termostatu nastavit denní a noční režim? Zvažuji, zda do terária (pouštního typu) stačí pořídit spínací hodiny a metodou pokus-omyl si proměřit dobu svícení a teploty (samozřejmě ještě bez zvěře:-) nebo koupit termostat a řídit teplotu pomocí něj (jen tady nevím, zda by šel zařídit noční pokles teploty).
Omlouvám se za hloupý dotaz, ale nemám s tím žádnou zkušenost a zatím teprve zjišťuji, co je potřeba :-)

Nevidim jediný důvod, proč bych musel terárium bastlit, abych se vytahoval. Prostě chci mít doma hezké terárium, na které když se kouknu, tak se mi líbí. To co se líbí ostatním mne nezajímá. Mám to pro své pokoukání a kousek přírody do svého domu. ;-)
Vám vyhovuje hygienický a hlavně funkční chov a já Vám ho vyvracet nebudu. Já chci, aby to i nějak vypadalo. Funkční to však musí být také. O tom žádná... ;-)

Tak jestli Cadeverous dovolí,tak bych si dovolil vrátit se k tématu....Asi před patnácti lety jsem si koupil RT 2 a od té doby funguje,takž nemohu doporučit nic jiného,jelikož nemám zkušenosti s ničím jiným...Jediný problém je v tom,že nesedí ty čísla na teplotu....Takže do inkubátoru dát teploměr a podle něj nastavit termostat....A je to...Ale nehraje to tak o stupeň dva,dost možná blbne ten teploměr....

Kolego, je to přesně jak říkáš :-D , ale stačí po kontrole lab. teploměrem pootočit na RT2 tam nebo zpět přes hranu možnosti a tím to srovnat. :-D Díky, že se alespoň někdo nestydí si přiznat, že jede na starém, ale účinném zařízení. U mě už jede asi 10 let a krom cvakání, které mě nijak neruší je to pohoda.
Dlouhá léta si říkám, že pořídím něco, co je méně než +-1°C.
No a stejně tak po těch X letech jsem zjistil, že to není potřeba :-D
Tak ať se daří Všem :-D