Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mravenci v bytě

Dobrý den,
Nevím jestli to sem patří. Poslední dobou máme doma menší problém s mravenci. Nemáme ponětí odkud k nám lezou, děláme co můžeme ale nemůžeme se jich zbavit. Zkoušeli jsme různé prostředky i "babské" rady jako hřebíček a majoránku. Ale nic nefunguje a dále k nám lezou. Ještě asi zmíním že to jsou normální mravenci co lezou třeba venku. Budu rád za každou odpověď a radu.

Předmět Autor Datum
http://tera.poradna.net/q/view/291563-mravenci-v-b yte
me 04.03.2015 16:45
me
Sice děkuju za odkaz ale doma nemáme faraony nebo jak se tomu říká. Ale obyč mravence. Každopádně úk…
Ciliátek 04.03.2015 16:58
Ciliátek
Ahoj. Panelák? nebo vlastní dům.Já cca před 30 lety ve vlastním měl to samé samej mravenec kam ses…
Petrš 04.03.2015 17:15
Petrš
Ne ne :-) bydlím v baráku. Je to fakt otrava. Zkouším už vážně všechno. Nejhorší je že od někud lezo…
Ciliátek 04.03.2015 18:53
Ciliátek
v lete jsem řešil to samé, koupil jsem nějaky domečky, dal je do rohu kudyma chodili a po dvou tydne…
vanus 04.03.2015 23:38
vanus
mě se tu objevují mravenci v dubnu- červnu. Každý rok, pokaždý stejný scénář...lezou od někud z venk…
Aurifer 05.03.2015 00:14
Aurifer
Mně kdysi pomohla láčkovka (proti Tutanchamonovi a jeho dynastii), po mně to zkusila známá s rostlin…
Sauroctonus 05.03.2015 11:32
Sauroctonus
Dobrý den,hledám jak se jich zbavit přicházejí z jara to se probouzejí jak je venku teplo jsou pryč,… poslední
venkovní 13.07.2015 13:33
venkovní

Ahoj.

Panelák? nebo vlastní dům.Já cca před 30 lety ve vlastním měl to samé samej mravenec kam ses podíval ,ale já je tam nosil páč jsem měl mravencožrouty.Tak dají se vystopovat nejlépe oboustranka lepící páska dáš na místa jako stoupačky,chodba atd kudy by tě mohli navštěvovat a oni jak si to štrádujou se přilepí a podle počtu poznáš jestli je to právě to místo.

Panelák no je to opruz ale můžeš stoupačku-zem-pod vanou atd = vystříkat octem=,někdá zabral i kypřící prášek do pečiva=to jsou ale nouzovky--nejlépe jsou k dostání takové nástrahy plast oni tam nalezou nažerou a máš klíd ale stejnak ten zdroj musíš najít tak jako tak.

mě se tu objevují mravenci v dubnu- červnu. Každý rok, pokaždý stejný scénář...lezou od někud z venku a štrádují mi tu v černých cestičkách. Nezabralo mi na ně nikdy nic a to jsem zkoušela fakt kde co, ale tak po měsící a půl se vždycky objeví okřídlení, vyrojí se a pak šlus, je od nich zase do dalšé sezóny klid..

Dobrý den,hledám jak se jich zbavit přicházejí z jara to se probouzejí jak je venku teplo jsou pryč,nyní přišli opět vyrojili se byly malé i velké z křidílky,zajímavé je na tom že přicházejí jen když je tam ,žádná cestička prostě najednou chumel,vytříkal sprejem a čekala na druhý den ,opět přišli ale bylo ještě brzy bylo jich jen pět ,opět hned postříkala a nikdo nepřišelbudu to dále sledovat,nikdy v paneláku jsem neměla to jsem ve třetím poschodí u nikoho nejsou,vím že to jsou venkovní nejdou na potraviny na nic ,ale dříve nebyly protože za domem byl keř z bezinkami tam panovali nyní je odstraněn a jsou u mě zase odcestují a příjdou se zazimovat ale jak na ně žádná babská rada na ně nepomáhá chtěla bych vědět další radu ???? děkuji předem

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru