Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousatá - zařízení terária

Dobrý den, prosím o pomoc s teráriem pro agamy. Dostala jsem ho již zařízené, ovšem nevhodně, jen s 1 bodovým světlem na teplo. Přidala jsem zdroj Uvb a plánuji ještě obyčejnou zářivku nad terárium pro více světla. Rozměry terária jsou 70x40x50. Teploty jsou myslím dobré, 40 pod lampou a jinak 24 stupňů. Nevím, jak vysoko mají být lampy. Na uvb je 38cm nad kamenem a na teplo jen 12cm nad kamenem. Také nevím,jak silné žárovky volit. Jsem začátečník a nechci udělat chybu. Agamky mám týden, jsou jim 3 měsíce a zatím jsou v pohodě. Také se mi stává,že lezou na kryt lampy s UVB, nemohou si ublížit? Děkuji za odpověď. Přikládám foto.

Teploty jsou myslím dobré, 40 pod lampou a jinak 24 stupňů

teploty nejsou dobré, v prostoru by mělo být víc, kolem 30°C - 24°C budiž v nějakém nejchladnějším koutku.

- tu UVB pokud už, tak 26W verzi (a raděj UVB 200), a i tak ji umístnit blíž výhřevnému místu - aby byla od agam do max. 20-25 cm. Na kryt od UV lezou protože jim to tam hřeje - láká je to jako výhřevné místo. Pokud to není moc rozpálené (což nemyslím) tak nevadí, ale stejně bych ten kryt spíš sundal. A až to bude u sebe - ta UV a bodovka, přidal bych nahoru přes celou délku normální zářivku - trubici kvůli prosvětlení prostoru. Vejde tam 60cm 18W, nebál bych se dát tam klidně svítidlo s dvěma zářivkami - čím víc světla tím líp. Tu výhřevnou bodovku bych dal silnější (40W bych zkusil) a malinko výš. Písek jak už se psalo - vyměnit za normální "do pískoviště"

- terárko teď pro prcky vyhoví, ale za pár měsíců se budete muset ohlížet po něčem větším.