Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Osvětlení pro Tribolonotus gracilis

Ahojte,
od počátku chovu řeším problém s osvětlením pro pár Tribolonotus gracilis - scink přilbový, na některých fórech je, že se jedná o noční druh. Jsem si celkem jistá, že je denní, jen žije velmi skrytě, pokud má vyhovující úkryt.
Teď mám dva vrhy po jednom mláděti a opravdu bych se chtěla vyvarovat problémům s růstem mladých a vyčerpání samičky. Potravu přijímají zcela sami, takže posypané cvrčky i červy sežrali za nějakou dobu, kdy už se z minerálů oklepali. Jakákoliv manipulace, byť rosení nebo výměna vody je stresuje, takže násilné krmení nepřipadá v úvahu. Ven nevylézají, tak si nejsem jistá, jestli UVB zářivka splní svůj účel.
Jak se postarat, aby měli dostatek vitaminu D a vápníku?

nelam si s tím hlavu, oni na to zas tak nároční nejsou. Jako osvětlení uplně stačí ReptiGlo 2.0(nevim jak je teď aktuální verze, dřív to bylo 2.0) Oni jsou spíše světloplaší, nesluní se, ale slabý zdroj UV někde na straně ubikace je dobrý. Spíš je krm dobře nakrmeným hmyzem a jestli už je u vás teplo, nasbírej jim venku žížalky, svinky a takovou tu drobnou havěť, co žije ve vlhku.