Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Furcifer pardalis 1,0 - nepříjímá potravu ani vodu

Dobrý den,

mám 14-ti měsíčního chameleona pardálího (45 cm s ocasem), nejprve týden nežral, potom pomalu začal když jsem mu nabídnul Zophobase, pak dokonce i šváb, ale teď je to zase tak, že na nic nereaguje (švábi, cvrčci, sarančata) a ignoruje jídlo. S pitím je to horší, pije, ale ve velmi malém množství. Byl zvyklý vypít celé kapátko (pije z laboratorního kapátka), ale teď zvládne sotva pár kapek vody za den, což mi přijde na dospělého chameleona velice málo. Možná by bylo dobré podotknout, že 1.3. se svlékal a dva dny na to začaly problémy s příjmem potravy.

Díky moc za radu.

Matouš

Dej víc větviček, svlek pokud dopadl dobře, tak by neměl mít vliv. Jak máš cca staré to UVB? Jejich životnost je jen okolo půl roku. Jaké bylo poslední vyprázdnění a kdy? A na ten vodopád se vyprdni. Taky ho mam doma, ale nikdy jsem jej nepoužil. Zbytečně zabírá místo.
Snad se něčím nezacpal.

Jasně, přidání větviček mám 100% v plánu, je mi jasné, že tahle velká větev je na nic. Vodopád už jsem dávno vyhodil, čekal jsem, že se z něho naučí pít, ale nenaučil, takže jsem ho vyhodil ať nepřekáží. Jinak má ještě venkovní "výběh" kde tráví poměrně dost času, a to všelijak posvazované větve kroucené vrby o velikosti 2x2 metry, takže pohyb mu určitě nechybí. Zacpaný určitě není, dneska normálně kálel, dokonce žral Zophobase (je to to jediné co do něj teď dostanu, i když vím, že to není vůbec vhodná strava).

Jo, přidal jsem tam o větev navíc, takže je přímo pod Reptiglem.
Vrbové větve bez kůry jsou bezkonkurenční a hlavně bez práce, jsou z Ikey. Vím že by se to dalo lehce zvládnout i doma, ale jak říkám, takhle to bylo bez práce, takže lenost zvítězila :D

Jinak, jestli se můžu zeptat, co máte všichni s tím substrátem? Není to vůbec myšleno špatně, jen mě zajímá proč bych měl měnit substrát, když s ním chameleon prakticky nepřijde do styku - krmím ho z ruky, takže nehrozí, že by snad chtěl žrát substrát, navíc je to samec, takže vajíčka se rozhodně klást nechystá. Jinak jedlová kůra skvěle drží vlhkost a neplesniví.

Díky

krmím ho z ruky, takže nehrozí, že by snad chtěl žrát substrát, navíc je to samec, takže vajíčka se rozhodně klást nechystá.

nehrozí zdánlivě. Chamíci nejsou žádní inženýři a občas si vystřelí do substrátu, jen tak - protože se jim tam třeba mihl stín nebo prasátko světla a oni si mysleli, že by jim to stálo za to ulovit. A nabalí si jazyk plný substrátu.