Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dostupnost Ranitomeya

Ranitomeya flavovittata,Ranitomeya imitator "Intermedius",Ranitomeya vanzolinii,Ranitomeya variabilis "Southern"...tyto žabky budou asi hodně špatně dostupné u nás co? A když něco bude, tak cena bude trošku solidní :( U Ranitomeya variabilis jsem našel na netu za kus 160 doláčů, což je celkem slušný ranec. Ale je nádherná :)

Děkuji za info, na každopádně nemám facebook a tvořit se mi ho moc nechce, jsou skupiny do kterýcz se dostanu v pohodě, ale do této skupiny se nedostanu - asi není veřejná pro neregistrované, ale děkuji. Celou noc hledám konečně obyvatele do terárka a líbí se mi ty ranitomeye a oophagy, ale těch je dost poskromnu na zdejších inzertních portálech. Takže budu každý den sledovat nabídku

Ono se tahle zvirata ani chovatelum nevyplati prodavat na ceskych portalech, protoze u nas neni moc lidi ochotnych je zaplatit, ale obcas se najdou jedinci prodavajici zvirata pod cenou. Vsechny vanzolinii jsem sice prodal v Hammu, ale variabilis mi zrovna lezou z vody.

Jestli se ještě můžu zeptat, jak často mají Ranitomeyasky snůšky? Ne internetu jsem nalezl, že mají maximálně 2 vajíčka...Ale po jak dlouhé době budou mít další snůšku? Dále jsem se dočetl, a to přesně cituji: Tento druh vřele doporučuji začátečníkům, jak pro jejich vzhled a velmi příjemné samčí cvrlikání, tak i pro velice jednoduchý chov i odchov...Děkuji

Je to tak, jak jste se dočetl. I můj názor je ten, že rod Ranitomeya je poměrně vhodný pro pralesničkáře-začátečníka, dokonce mi přijde, že jsou méně náročné na podmínky chovu obecně, než rod Dendrobates, který je začátečníkům doporučován. Ranitomeyky jsou opravdu skvělé žabky, některé druhy krásně zpívají, jiné nejsou slyšet skoro vůbec. Co se týče počtu vajíček ve snůšce, tak záleží na druhu. Třeba Ranitomeya lamasi má ve snůšce dvě až tři vajíčka, Ranitomeya benedicta jich může mít ve snůšce klidně šest. Snůšky mívají velmi často, v podstatě když samečkovi seberete snůšku, o kterou by se jinak staral a hlídal jí, začne po chvíli znovu zpívat a takhle pořád dokola. Odchov pulců a následné rozkrmování těch "mikromláďátek", je překvapivě bezproblémové. Na to, že mají těsně po dokončení metamorfózy cca 1cm, zvládají ihned žrát mikrocvrčky a octomilky. Já osobně jsem z nich nadšená a přijdou mi na chov naprosto nenáročné, když je srovnám s některými jinými rody pralesniček...po Epipedobates anthonyi, mám od lamasek a benedictek nejvíc mláďat. Jediná jejich nevýhoda je, že jsou hodně plaché a docela se schovávají. Nejsou to tak expoziční žáby, jako třeba rod Dendrobates, Phyllobates apod. Ale píšu jen ze zkušenosti s těmito dvěma druhy Ranitomeyek.

Opravdu děkuji moc za informace...Moc si nedokážu pžedstavir mrňavé žabky o velikosti 1 cm :) Už se těším na pořízení, stále ale váhám nad druhem R. Vanzolinii a Variabilis :) Jednou určitě, zda li se mi bude dařit něco odchovat, tak bych chtěl zkusit i agalychnisku, ale ty jsou už docela složité údajně. Teď ještě pořeším rosící zařízení a měl bych ještě dotaz ohledně krmiva. Žabky musí žrát každý den? Někdy se stane, že musím na 2 dny mimo město, tak zda li to 2 - 3 dny vydří, když bych jim tam nechal nějaké mšice či octomilky.Děkuji

Dva tři dny bez krmení nejsou problém. Pralesničky zvládnou bez žrádla i mnohem déle. Pokud jsou dobře krmené a v kondici, vydrží týden nežrat a není to na nich vůbec vidět (v přírodě, v období dešťů, když leje X měsíců v kuse, tam moc hmyzu asi taky nepotkají). Já svoje žabky krmím denně, občas jim udělám třeba jeden dva dny v týdnu půst...jak u čeho.

Menší druhy Oophag, jako je třeba O. pumilio nebo granulifera, jsou v dospělosti podobně veliké, nebo o něco menší, než Ranitomey. Mají ale drobnější pulce a následně mláďata. Oophagy nechovám, ale co jsem slyšela od jiných chovatelů, tak u nich bývá problém s krmením. Žerou jen velmi drobný hmyz, v podstatě akorát chvostoskoky, D. melanogaster, mšice apod. Také jsem slyšela, že jsou náročnější na chov, mláďata se nerozkrmují tak snadno a nemnoží se ani moc ochotně. Ale osobní zkušenost s nimi nemám.

Ahoj, mohl bych poprosit o nějaký kontakt? Včera jsem byl konečně pro tera, teď budu pomaličku zařizovat rostlinky apod. Rozhodl jsem se pro druh Ranitomeya.Jen bych potřeboval ještě do začátku pomoct s rostlinama a podobně. Asi nejspíš budu odkázán na google, ale zde na fóru to tu pročítám a stihl jsem si všimnout, že to máš hodně v malíku :)Chtěl bych umístit v tera i nějaký menší druh orchidejí a zeptat se kde se dají sehnat popřípadě jaký druh mám vlastně shánět.Bromélie jsem sháněl, ale nemůžu nikde najít nějaký menší druh. Tera mám 40*40*50 a nechtěl bych z toho udělat zaplácanou džungli. Děkuji moc

Jestli můžu tak bych měl taky jeden dotaz. Jaké používáte listí na podestýlku do terárek. Používám listí z nších stromů, ale jsou celkem měkké a po krátkém čase se rozpadají. Díky za odpověd.

Třeba bukové listí z lesa. Jednou za čas se vymění, všechno za nějakou dobu shnije, není to prostě na věky. Já to dělám tak, že si na podzim nasbírám čerstvě spadané. To, které najdete teď na jaře, už celou zimu ve vlhku tlelo, v terárku moc parády nenadělá a za chvíli se rozpadne.

Stránky výše zmiňované jsou super :) Teď se jen musím dočíst nějaké menší druhy...V ostravě na fauně v dubnu byl jeden vystavovatel a měl tam krásné orchideje, celkem malé, idiot sem si zapoměl od něj vzít kontakt :( Tak snad se poštěstí ho najít na další fauně...Nicméně v září/říjen bych chtěl koupit obyvatele - Ranitomeya, tak bych chtěl postupně vše zařídit a ještě narvat do hlavy z článků na netu co nejvíce informací, ať pak nejsem překvapen. Celkem často se tu na fóru objeví uživatelé, co si koupí zvíře a potom urgentně se ptají na rady, než jim zvíře umře...Tohoto se chci opravdu vyhnout a mít načteno co možná nejvíce.

Ještě jsem chtěl odpovědět na topic předemnou kde se dotyčný ptá co na podestýlku...Mě napadlo použít něco v tomto stylu:
watch koupít hygrolon a napatlat na to mech - vypadá to opravdu luxusně, jen nevím zda li by z toho nebyl prales za chvilku a jak bych řešil zkracování a následné vybírání zkráceného mechu - zde by to asi hnilo :(

Tak to nemusíte mít strach, osobně mám 7 terárií z Epiwebu a použil sem originál mechové spory. Mech začíná rašit tak za měsíc, už mám terárka asi 3-4 měsíce a jede to fakt dost pomalu. Myslím si že to bude chtít tak rok než bude tarárko opravdu zarostlé. Ale anthuria v tom jedou parádně , vypadá to super když začnou pouštět vzdušné kořeny. Ten člověk co byl v Ostravě je odněkud z Prahy (teda pokud to byl on, je to takový starčí pán ?? :) ), měl sem na něj kontakt, zkusím pohledat.

Tak po delší pauze opět potřebuji pár informací :) Dneska jsem byl shánět zářivku, ale jich je trošku hodně, takže musím nějakou vybrat...Dotaz zní, zda li mám pořídit ReptiGlo 2.0 nebo vyšší UV zážení? Neporadil by mi tu někdo, kde to raději koupit na internetu ( ALL IN ONE ), prostě hotové světlo, kde vložím zářivku a svítím. Nechci ještě doma skládat patice,předřadník a vypínač.Díky moc

No zkusím se opět zeptat :D Trošku uvažuji ohledně žabek :) Byl jsem rozhodnutý pro koupi Ranitomeya Vanzolinii, jenže mě trošku štve jejich velikost - 2cm, proto jsem začal hledat D. Auratus. Našel jsem výbornou stránku, ale popravdě nenašel jsem, že by je někdo měl, či je dokonce prodával. Teď otázka pro ty co jezdí do Hammu a zajímají se o žabky. Neviděli jste tam něco z toho seznamu?
Dendrobates auratus Caldera
Dendrobates auratus Taboga
Dendrobates auratus Santa Maria
Dendrobates auratus San Felix
Dendrobates auratus Bronce
Dendrobates auratus Pacifico
Dendrobates auratus Capurganà
Dendrobates auratus El Cope
Dendrobates auratus Alto de Campana
Dendrobates auratus San Felix

Jinak zde stránka, ze které jsem čerpal:
http://ivaldisergio1960.altervista.org/dendrobates -auratus/

Zdravím, chci se zeptat, na teploty...Včera a dneska nanečisto měřím a výsledky jsou - teplota nešla pod 26 stupňů, nejvyšší byla 28,2. Vlhkost 85%, otázkou je, není to trošku moc? 28,2 mi příjde už trošičku dost, takže dotaz zda li to dendrobátky snesou, a nebo radu jak trošku snížit teplotu?

Někdo někde psal, že když vylezly teploty na pár dní ke 30 stupňům, tak mu, tušim, Leucomelasky všechny popadaly... Ono to samozřejmě bude druh od druhu, ale mě třeba přijde přes 28 jako docela dost. Já osobně to teda moc neřešim, v térech pro žáby mam akorát nahoře zářivku s 6500k a jinak ničim netopim. Žáby žijou, množej se.. Jak tam je teplo ani nevim, teploměr už jsem od nich vyhodil, ale je tam pokojovka plus možná nějakej ten stupínek, co dá zářivka nahoře.

Pokud je to krátkodobě, žáby to snesou (stejně tak opačný extrém - chladno)...dlouhodobě vedra okolo 30°C by ale mohly být problém. U nás je teď v žabárně v těch vedrech taky ke třiceti, ale pokud na noc ty teploty zase spadnou a netrvá to dlouho, problém by to být neměl. Horší je to třeba u pulců, ty ve vedrech potřebujou trošku "nadstandardní péči". Pralesničky jsou ale od přírody na občasné extrémy přizpůsobené.

Zdravim, tak jsem si pořídil 4x Ranitomeya Ventrimaculata, měl bych dotaz. Je v pořádku, že jsou všechny 4 zalezlé v bromélkách? Sameček začal cvrdlikat, takže zatím můžu říct, že mám jednoho samečka. Zatím se je snažím rozeznat podle zbarvení a ještě trošku mi pomáhá rozmístění teček pod tlamkou. Pár fotek níže, bohožel focene telefonem.
[http://s2.postimg.org/5jzv6b0lx/WP_20151018_15_33_ 26_Pro.jpg]

[http://s2.postimg.org/7aiw7si51/WP_20151018_15_33_ 47_Pro.jpg]

[http://s2.postimg.org/hustqdmmt/WP_20151018_15_33_ 58_Pro.jpg]

[http://s2.postimg.org/8fcyd64lx/WP_20151018_18_59_ 16_Pro.jpg]

http://postimg.org/image/qr3lubd91/][http://s2.postimg.org/qr3lubd91/WP_20151018_18_59_ 28_Pro.jpg][/

Ano, je to normální. Ranitomey jsou třeba na rozdíl od rodu Dendrobates dost plaché pralesničky a při vyrušení se většinou ihned schovají do bromélií, ve kterých i v přírodě tráví většinu svého života a jsou na nich v podstatě závislé. Do toho kokosu na dně vám nepolezou. V teráriu to nejsou moc expoziční žáby a víc, než vidět, jsou spíš slyšet.

Díky za radu s kokosem. No tak trosek si nedovedu představit jak z těchto listu vytahuje vajíčka, zda nějaké budou. Měl jsem ze začátku trošku strach, že nějakou žabku mezi sebou nepřijmou a budu muset nějakou oddělit. Naštěstí se furt objevují u sebe a snad to bude ok.