Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium pro kobercovky - nízká hmotnost, snadná údržba - výroba (jak) či nákup (kde)?

Narazil jsem tu na vlákno o plastových teráriích: http://tera.poradna.net/q/view/314661-plastova-ter aria?page=r315363#r315363

V ČR však takový výrobce již momentálně nefunguje, pokud se nemýlím www.rhtera.cz již nefunguje. Ze zahraničních výrobců jsem se díval na index.php, jehož zástupce za PL (Witold Plucik) se myslím občas vyskytuje i na CZ burzách. Ceny jsou ale hádám pořad 6.000 Kč +?

Máte nějaké jiné tipy? Chtěl bych se dobrat k teráriu o rozměrech 100x50x50. Něco jako toto:

[http://www.constrictorsnw.com/images/346_cages_163  .JPG]

Existuje případně nějaký materiál z něhož by šlo něco takového vyrobit svépomocí, za nízké náklady? Extrudovaný polystyren (navrhovaný jako materiál ve výše zmíněném vláknu) se mi však nezdá. Už ho nelze tak snadno (jako PVC) "osprchovat" či vyčistit mytím (nemá hladký povrch).

PS2: Další otázkou by pak bylo jaké vyhřívání do tohoto terária zvolit, resp, jak ho tam elegantně (pokud možno "neviditelně" na instalovat)? Prodávají se u nás (ČR) topné výhřevné desky, které by se např připevnily nějak ke stropu tohoto typu terária?

Díky za tip!!!

Na bočnice bych rád použil něco v bílém světlo nepropouštějícím materiálu. Našel jsem např. tento: http://www.polykarbonatove-desky.cz/public/media/c eniky/cenik-polykarbonat-plne-desky.pdf Vy jste však použil komůrkový. Je podle Vás více vhodný - oproti plnému?

A co zpracování desek? Četl jsem, co jste psal, v onom vláknu o plastových teráriích. Chci se jen zeptat - snesou ořezy normální pilkou na železo, či přímočarou pilou na dřevo? A co spojování desek - jaké pojidlo/lepidlo? Příp, kde sehnat hliníkové lišty pro tyto terarijní účely?

PS: A co PVC či PE materiál nějaké zkušenosti s jeho zpracováním na tyto účely? Ptám se, protože ve vlákně o plast. teráriích byla zmíňka o nižší ceně. Nicméně nedisponuji svářečkou na plasty, či jaké nářadí bych k tomu potřeboval?

A CO FOREX?!! Teď jsem na něj teprve narazil, přes zahraniční weby i jeden český až dokonce i na teraporadně jedno nepříliš rozvětvené vlákno: http://tera.poradna.net/q/view/295518-zkusenosti-s -forexem
Nebo snad PALFOAM?

Z PVC má terária Herptec, který je má ale již přímo lisované do hotových forem, takže nejsou svařovaná ani nijak jinak montovaná, což je výrazné plus, ale taky to výrazně zvedá cenu. Já mám z PVC boudu pro psy do auta a naprostá spokojenost, určitě bych osobně sáhnul spíš po tomto materiálu než po polykarbonátu. Nevýhodou je že to bez té svářečky na plasty asi nepůjde.