Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyroba topneho kamene

Zdravim potreboval bych poradit jelikoz sem tu nic presnejsiho nenasel. jake konkretne pouzit rezistory na vyrobu topneho kamene na 12v . celkovy prikon bych si predstavoval tak 8w . moc dekuji za tipy protoze se elektrine nejak zvlaste nevyznam . vyrobit vim jak ale material je pro me velka neznama .

takze jestli jsem to dobre pochopil spravne koupim 12ks 2w nejakychy resistoru pajkou je spojim dohromady zapatlam silikonem a na jeden konec pripojim drat + a na druhy drat - . a zaliju betonem ? nechci ho kupovat z nekolika duvodu nejde ani tak o penize ale oto ze si to chci udelat sam a hlavne to je pro me zabava .

A je ti jasný, že to zapatlání silikonem nemusí stačit a může ti to probíjet? Raději bych doporučil si koupit alespoň ten topný kabel, který zaliješ tím betonem. Je to přeci jen bezpečnější. Už jsem viděl byt, kterej vyhořel od samodomo topného kamene. Nebyl to hezkej pohled. ;-)

12V asi opravdu životu nebezpečné není. A to asi ani pro zvíře. Ale příjemné to určitě nebude. Nechtěl bych žít v teráriu, kde mne pořád něco "šimrá". ;-)
Nicméně jsem spíše mluvil o možnosti vzniku požáru. A to tam určitě hrozí. A jak to tak pozoruju, tak dotazovaný s elektřinou moc valné zkušenosti nemá, tudíž to tu hrozí o to více. Než riskovat byt/dům, raději si koupím alespoň ten profesionálně zhotovené topný kabel, se kterým už můžu skoro bez starostí pracovat. Nebo raději už plně hotový kámen. ;-)