Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Staré morčátko

Mám morčátko a už je dost staré. Pokulhává na jednu zadní nožku a na jednou očku má takový modrý zákal. Denně ho vykapávám. Také má na zadečku místečka, kde nemá žádnou srst. Pravidelně jej myji. Drápky se zakulacují na jednu stranu, ale pravidelně je stříhám. Jinak papá normálně a nemá žádné zažívací potíže. Když se jedná o staré morčátko, myslíte, že by se to mělo řešit?

Předmět Autor Datum
A co chceš slyšet? Že stačí mastička za 20Kč a morče bude zas jako nové? Sama píšeš, že je to staré…
V.R. 06.04.2015 13:20
V.R.
Hlupák zůstane hlupákem ať dělá co dělá, z této odpovědi je zcela zřejmé jaké je tvoje IQ. Můžeme je… poslední
Korzeťačka 06.04.2015 17:32
Korzeťačka
S tím modrým okem je zbytečné cokoliv dělat, tomu se říká stařecká katarakta a je to u starých zvířa…
Aurifer 06.04.2015 14:01
Aurifer

A co chceš slyšet? Že stačí mastička za 20Kč a morče bude zas jako nové? Sama píšeš, že je to staré zvíře. 80ti letý člověk už taky kulhá, špatně vidí a plešatí. Dokud žere, tak ho nech, starej se o něj jak píšeš. Až přestane žrát, tak mu ukraťte trápení a mrskněte s ním o zem...

S tím modrým okem je zbytečné cokoliv dělat, tomu se říká stařecká katarakta a je to u starých zvířat (i lidí) normální. Žádné vykapávání to už nevyřeší. To morčátko si užívá důchod, tak ho nechte si jej doužít a nijak to neřešte. Jinak ta ostatní péče je ok a pokračujte v ní, jak už psala kolegyně. Akorát s tím praštěním o zem, to je vesměs zbytečné. Stará morčata obvykle žerou až dokonce a pak prostě pojdou.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru