Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc - agama se plazí, nezvedne zadní část těla

Ahoj, prosím vás o radu.. Mám agamu těď 2 rokem a zjistila sem že při pohybu nezvedá zadní část těla. Pohybuje se méňě a je spíše klidná. Když ji vyndám z terária je na jednom místě a až tak po 5 minutách popojde o kus dál. Je to samec skoro 2 roky starý, tepelná i UVB žárovka zařízena. V teráriu je v prostoru 29 celsia.. potřebovala bych poradit s tou chůzí.. proč se plazí a nezvedá celé tělo ? je to nedostatkem pohybu ? nebo jí něco schází ? děkuji za radu
Změna předmětu, původně: pomoc (lucifer)

Terárium je 100x50x50 (dxšxv), UVB je exo tera - repti glo 2.0, tepelná je Exo tera sun glo 60w, krmení má stále k dizpozici ale tím problémem je že ho skoro ignoruje ( mám pocit že se jí za tím nechce běhat). voda a zelenina též stále k dizpozici

Zvíře je podtržené a rachitické kvůli špatným podmínkám a péči. Výhřevné místo neexistuje, UV zdroj v podstatě taky ne. Vyměnit to RG 2.0 aspoň za Reptile UVB 200 25W (a maximálně po roce měnit za novou), místo "kulaté"žárovky dát bodovou - reflektorovou (obyčejnou z elektra), bude stačit 40W bych řekl, pod ní kámen (kus břidlice) který se bude tou žárovkou nahřívat. A tu UV žárovku dát poblíž výhřevného místa, tak aby byla od agamy maximálně 15-20cm. Nahoru přes celou délku přidat obyčejné zářivkové svítidlo, nejdelší a nejsilnější jaké se vejde.

Nestačí. Ta baňka vyhřívá akorát prostor kolem sebe a netvoří výhřevné místo, jak už psal kolega. Proto ji vyměňte za reflektorku, která vyhřívá místo pod sebou. Agama se potřebuje vyhřát na výhřevném místě, kde má být až 40°C. Tu reflektorovou žárovku kupte normálně v elektru, stojí 30-40kč. Jinak ta skalka tam může zůstat, ono je celkem jedno, jestli bude na výhřevném místě břidlice nebo ta plochá skalka.

Ano Cvrčky odmítá, sarančata si dá ale ne často po myších je jak divá a zaphobasy si taky dál.. ale je problém že žere hodně málo.. ale doufám že se to s novými podmínkami změní. UVB ještě dnes vyměněna za Reptile 200 25w, koupená břidlice pod výhřevné místo,a tepelná žárovka obyčejná 40w

ohledně toho krmení, pokud je navyklá na zopfy a myši, tak se jí do cvrků a sarančí chtít nebude. Zofi se mají dávat jen občas jako pamlsek a myši pokud možno vůbec, protože krmení myšma jim ničí ledviny. takže myši a zofy vysadit a agamu přeučit na to, co má žrát (+ teda ta úprava podmínek). A doufat, že to zvíře už za 2 roky chovu v nevyhovujícch podmínkách při nevyhovujícím krmení není moc poškozené.

Nie som si ista ale aby takto hubena agama nebola hladna tak to sa mi nezda...skus svaby, pripadne otrhat cvrckom nohy, mozno ich nezvlada lovit ked zle chodi.
ale skor tie svaby lebo ju treba vypapat a ti crckovia to je take nic.
ak sa pletiem snad ma niekto skusenejsi opravi.
no a este aj to osvetlenie ma vplyv na chut so jedla.

nechávalas jí udělat rozbor trusu? současné chovy vousatek bývají dost promořené kokcidiema. A často s tím ta zvířata dlouho žijou a nic se neděje, ale při nějkém stresu, nevyhovujících podmínkách atd se to může rozjet. Pak jsou ty agamy taky hubené a blbě žerou.

Odebraný vzorek s kapkou vody se dá poslat poštou do Exomedu p. Slobodovi www.exomed.cz, je potřeba k tomu jen připsat na papírek info o jaké zvíře se jedná, jak je staré a kontaktní informace, buď telefon na vás nebo email, aby vás mohli zpět kontaktovat jak rozbor dopadl a jakou popř. doporučují antiparazitární léčbu.
Prevetivně jsem si nechala takhle kontrolovat vzorky mých agam asi před měsícem, rozbor trusu tam mají za 150,- a pak zaslaná léčba pro 2 agamy dle váhy + pošta za 250,-. Jak mi léčba došla domů, po telefonu mi p. Sloboda ještě řekl vše co je potřeba o podání léku, jak ho podat a následné péči o agamy po podání.