Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krysa obrovská (Cricetomys gambianus)

Dobré odpoledne,
měla bych vážný zájem o jedince či pár Krysy obrovské a tak bych se chtěla optat, zda nemáte někdo informace o aktuálním stavu této krysy. Budu vděčná za jakýkoliv kontakt na chovatele, v horším případě importéra. Snažila jsem se hledat a v Čechách se mi aktuální záznamy najít nepodařily, takže se nebráním ani kryse z ciziny. Jak říkám, budu ráda za cokoliv. O chovu a způsobu života mám zjištěno a počítám se všemi aspekty chovu. Děkuji B.
Změna předmětu, původně: Krysa obrovská (cricetomys gambianus) (Aurifer)

Před pár lety, kdy jsme je tu s kolegyní odchovávaly jich tu bylo hafo. Jenže pak jsme obě zrušily chovy a on je od té doby nikdo nějak neodchovává...takže si budeš muset pro mláďata zajet do Německa nebo Holandska, tam chovatelé pořád jsou. Chce to prohlížet zahraniční inzerci a pak se s nimi domluvit.

Co se týče importů, tak už je dlouho nikdo nedovezl. Navíc teda gambii z importu opravdu nedoporučuji ;-)

O zahraniční inzerci jsem se pokoušela, ale bohužel jazyky nikdy nebyly moje silná stránka :-[, ale to by se snad dalo překonat. Případně nebývají na burzách? Do importu se mi taky nechce, ale když by nešlo jinak... Ještě se zeptám jak je to s cenou? Tady se mláďata pohybovala kolem 3 500,- v Německu je to jak?

na burzách tady už nebývají, nemá je tu už kdo nabízet. V Hammu se občas vyskytnou mláďata, ale už jsem je tam několik let neviděla. Ale kdyby ses domluvila s nějakým chovatelem z ciziny, tak by ti tam mláďata dovezl. Cena tam je mezi 70-150Eurama.

Já si pro ně a pro eminky tenkrát byla v Holandsku.

Na terraristik.com jsou, vyjeli mi tam 3inzeráty u jednoho byla cena 70eur což není tak špatný, teď ale otázka jestli jezdí do Hammu a jestli by ti to někdo dokázal zprostředkovat a vyzvednout. Každopádně jsem koukal na obrázky a jsou to fakt mackové:-)

Tak to jste mi udělali docela radost s tou cenou, jediné inzeráty co jsem našla já byly jeden za 380 a druhý 280 euro za mládě. Když bych měla jistotu, že v tom Hammu proběhne předání, tak bych byla schopná si tam pro ně i dojet. Zkusím ještě teda pohledat :-) Mackové to jsou:!: Psala jsem tu i právě proto, že kdyby měl někdo kontakt přímo na chovatele, vyhla bych se riziku a případným problémům.

Jenom mě tak napadlo-zkusila jste si dát inzerát na ifauně terarijní zvířata, drobní hlodavci a možná bych zkusil i exotická zvířata. Nabízejí tam např. lamy klokany mary stepní tak by se vám třeba někdo ozval i s krysama. Mějte se přeji hodně štěstí:-)

Inzerát určitě zkusím, ale sami jsme psali asi na dva poptávkové inzeráty staré kolem roku, jestli krysky sehnali a jak se dotyčnému s chovem daří a ani za ten rok se nikdo neozval. Ale za zkoušku určitě nic nedám.
Zoo mě teda ani nenapadla, ale pravda je, že zrovna naše Plzeňská zoo by tyto krysy mít měla. Děkuju za další možnost :-)