Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený

Dobrý den,
máme leguána zeleného a mě připadá, že se jako by "nudí" v terárium, pouštím ho ji ven, ale vždy tak po 2min ani někdy míň chce zpět.
Tak jest-li se mohu zeptat jak s ním mám vlatně strávit čas.
Děkuji.

jak už tu bylo psáno, plazi se v dostatečně velké, vhodně zařízené ubikaci nenudí. Agamy jsou převážně samotářské, takže jim je to putna. leguáni jsou sice v přírodě sociálně žijící,ale společnost druhého nutně nepotřebují. Spíš naopak, pokud si vzájemně nesednou. Majitele někteří legouši berou jako sociálního partnera a nechávají se od něj drbat a nosit, popř. s ním třeba koukají na televizi. Ale to záleží čistě na konkrétním legoušovi. Jiní ho berou jen jako krmiče a pokud se snaží o něco víc, tak i jako prudila. Takže pokud se leguán nechá drbat a brát do ruky, tak je to bonus pro majitele ( a časem až legouš vyroste to majiteli ušetří pár hnusných kousanců a drápanců). Pokud ten legouš chce po pár minutách zpátky do terárka, je to v pořádku a je to známka, že mu tam nic nechybí.