Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Led zarovka s 6000K

Dobrý den,
řeším osvětlení terárka pro Agamu. V terárku máme klasicky bodovku na teplo, potom UVB, ale ještě chybí pořádné denní světlo. První co mě napadlo, je LED žárovka. Nenašel jsem však moc diskuzí na toto téma a když už ano, tak se často hovořilo o "nedostatečném spektru". Nejsem si jistý, zda jsem tento pojem správně pochopil, ale má se víceméně jednat o teplotu světla (v Kelvinech)?
Našel jsem totiž i LED žárovky, které mají teplotu 6000 Kelvinů a svítivost nějakých 1000 lumenů. Co jsem tak pročítal různé návody, tak 5500K-6500K je pro Agama ideální.
Je tedy možné terárium osadit těmito žárovkami? (Například těmito http://www.led-zarovkypraha.cz/LED-zarovka,-klasic ky-tvar,-12W,-E27,-6000K,-270,-1010lm__s1138x5712p .html).
Nebo je problém LED žárovek ještě někde jinde a raději se mám porozhlédnout po zářivce? Ideální by pro mě byla právě žárovka, kvůli lepší možnosti umístění do terária.

Díky

Děkuji za odpovědi, o tom údaji "index podání barev Ra" jsem vůbec neměl tušení, že bych ho měl hlídat. Jinak co se týče světelného toku - koukal jsem, že ani zářivky nemají příliš moc. Kolik je tak ideální tok do terárka 90*40*40? Další problém je ještě s délkou zářivky - polovinu stropu zabírají již bodovka a UVB a mě tak zbývá slabých 40cm na zářivku. Zkusím něco pohledat a přinejhorším bych předělal celé osvětlení.

Ahoj,
děkuji za doporučení zářivky. Koukám, že se dá zakoupit i v délce 60Cm, což bych po mírném přeskládání dokázal do terárka nacpat. Co se týče přesného umístění, tak bohužel jinak než doprostřed stropu to nejde (mřížka pro uchycení/větrání je pouze uprostřed, zbytek je sklo. Každopádně jak řikám, posunu UVB a bodovku ke straně a místa bude více.

Jinak ohledně výkonu - mohla by stačit ta 18W?

Ještě jednou díky

Zásadní problém s LED je, že mají hodně špatné UVA, které potřebují ještěři pro vidění a vnímání okolního světa. Proto se pro chov ještěrů moc nedoporučují. Nevím jak použití jako určitého doplňku, ale jako samotné osvětlení to zrovna moc dobrá varianta není. Už se to tu kdysi docela detailně řešilo, stačí zapátrat po vláknech "LED osvětlení"

Jo uz to tady parkrat bylo, ono UV-A sice muzes doplnit extra paskem s "UV" led, ale v dusledku to vyjde pak jeste draz a spotrebou to taky nebude nejak citelne lepsi = porad je jeste vyhodnejsi tam dat nejakou normalni kvalitni "trubici". O tom ze podstatne jednodussi a neni na tom moc co zkazit ani nemluve.