Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá smrt hada

Zdravím.
Asi rok a půl jsem měl užovku červenou, měřila 48cm. A dnes odpoledne, nevím přesně v kolik hodin náhle zemřela.
Nechápu jak je to možné, protože nevykazovala žádné příznaky čehokoliv co by bylo podezřelé a ještě ráno byla v pohodě.
Nejsou na ní žádné viditelné známky poranění nebo něčeho podobného.
Vodu jsem měnil skoro každý den a teplotu měla stabilní, přiznám se, že terárko jsem nečistil delší dobu ale nemyslím že to by zrovna tohle mělo nějaký vliv a krmil jsem ji co 2-3 týdny.
Had není v posmrtné ztuhlosti, vypadá spíš jako paralizovaný, ale nedýchá.
Předem děkuji a jakoukoliv odpověď.

Nechápu jak je to možné, protože nevykazovala žádné příznaky čehokoliv

Asi rok a půl jsem měl užovku červenou, měřila 48cm

Tak to bude asi jeden z hlavních příznaků. Rok a půl stará gutka by měla bejt cca dvojnásobná.
Čím jste jí krmili? Ta stabilní teplota byla kolik?
Je možný, že to nebyla Vaše chyba, mohl to bejt nějakej kriplík.

Gratuluju, utýrali jste hada hlady. Rok a půl stará guttka obvykle žere dospělý myši. Nechci být ošklivá, ale doporučuju si příště něco o chovu přečíst, neříkejte mi, že byste nikde nevygooglili informace o správném krmení užovek atd atd...nějaká knížka o chovu guttát by se jistě taky našla.

Když jste ho nekrmil, nemohl přece vyrůst :i: Nebo jak by podle vás mohl narůst do standardní velikosti, když rok a půl dostával co dva až tři týdny jedno holátko? Z čeho měl tu hmotu nabrat?? Nesvádějte hned všechno na nějakou vrozenou vadu...takové hladovění by nezvládl ani zdravý had.

Prosím vás, kdybyste tu užovku krmil správně, v pohodě by vám vyrostla...musel byste jí totiž krmit častěji a postupně, s růstem hada, přecházet na větší kořist (potkáňata, skákavky,...) Normálně to tak lidi dělají. Znovu opakuji - zkuste si něco o chovu hadů obecně přečíst, zas taková věda to není.

Holt klasická chyba začátečníků.Nedokážou si představit,že se tak velká myš do hada vejde.Do toho se někde doslechnou,že had žere jednou za měsíc,nebo vidí v tv "rádobydokument" a nepochopí rozdíl mezi dospělou krajtou,co si dala sele a miminem guttky.Tím nevylučuju možnost vrozené vady "kryplíka",co se růstem stala fatální.