Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhlá smrt hada

Zdravím.
Asi rok a půl jsem měl užovku červenou, měřila 48cm. A dnes odpoledne, nevím přesně v kolik hodin náhle zemřela.
Nechápu jak je to možné, protože nevykazovala žádné příznaky čehokoliv co by bylo podezřelé a ještě ráno byla v pohodě.
Nejsou na ní žádné viditelné známky poranění nebo něčeho podobného.
Vodu jsem měnil skoro každý den a teplotu měla stabilní, přiznám se, že terárko jsem nečistil delší dobu ale nemyslím že to by zrovna tohle mělo nějaký vliv a krmil jsem ji co 2-3 týdny.
Had není v posmrtné ztuhlosti, vypadá spíš jako paralizovaný, ale nedýchá.
Předem děkuji a jakoukoliv odpověď.

Holt klasická chyba začátečníků.Nedokážou si představit,že se tak velká myš do hada vejde.Do toho se někde doslechnou,že had žere jednou za měsíc,nebo vidí v tv "rádobydokument" a nepochopí rozdíl mezi dospělou krajtou,co si dala sele a miminem guttky.Tím nevylučuju možnost vrozené vady "kryplíka",co se růstem stala fatální.