Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská a styk s člověkem

Dobrý den,
Chtěl jsem si kupovat nějákou ještěrku pro začátečníka, která si snadno zvykne na styk s člověkem a vybral jsem si Felsumu Madagaskarskou, ale někde jsem četl, že se nemá moc brát na ruku, že má velmi jemnou kůži a že by se jí mohla potrhat. Popřípadě nějákou ještěrku, která by se také dala snadno ochočit a brát na ruku (Nejlépe do terárka 40x40x80v). Děkuji za rady.
[mod]Změna předmětu, původně: Felsuma Madagaskarská a styk s člověkem (cejna)[/mod]

Žádná ještěrka nejde ochočit.
Pokud chcete zvíře, kterému nebude vadit styk s člověkem, kupte si něco chlupatého, třeba morče.
Felzuma madagaskarská je pro začátečníka ne úplně vhodná, z mnoha hledisek.
Pokud tu ještěrku 1x až 2x za týden vyndáte z tera na 10 minut, tak to bude ještě v normě, ale každodenní tahání to zvíře akorát vystresuje.
Pro začátečníky je dobrý Rhacodactylus ciliatus, na chov v pohodě, klidné zvíře, při braní do ruky neplaší. Ale je nočí, přes den si moc srandy neužijete.

Mám agamu kočičínskou a je to miláček (samec). Nechá se v klidu hladit, ale na ruku ho neberu, ač by klidně šel, z důvodu velkých škrábanců. Ale to Vaše terárko by stačilo maximálně na první půl rok života. Doporučil bych ty ciliáty, ale žádná ještěrka nebude nadšená z toho že páníček si usmyslel, že teď se budem mazlit.