Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma madagaskarská a styk s člověkem

Dobrý den,
Chtěl jsem si kupovat nějákou ještěrku pro začátečníka, která si snadno zvykne na styk s člověkem a vybral jsem si Felsumu Madagaskarskou, ale někde jsem četl, že se nemá moc brát na ruku, že má velmi jemnou kůži a že by se jí mohla potrhat. Popřípadě nějákou ještěrku, která by se také dala snadno ochočit a brát na ruku (Nejlépe do terárka 40x40x80v). Děkuji za rady.
[mod]Změna předmětu, původně: Felsuma Madagaskarská a styk s člověkem (cejna)[/mod]

Mám agamu kočičínskou a je to miláček (samec). Nechá se v klidu hladit, ale na ruku ho neberu, ač by klidně šel, z důvodu velkých škrábanců. Ale to Vaše terárko by stačilo maximálně na první půl rok života. Doporučil bych ty ciliáty, ale žádná ještěrka nebude nadšená z toho že páníček si usmyslel, že teď se budem mazlit.