Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rady do začátku

Dobrý večer.Trochu jsem popřemýšlela a asi zvolím Gekončíka nočního. Mám na něj pár otázek:
1) Můžu chovat pouze samečka/samičku nebo jen ve skupině?
2) Jak velké terárium pro jednoho?
3) Stačí výhřev terária žárovkou, nebo radši topný kámen? (případně že bych dala obyčejný kámen pod tu žárovku, takže by se nahřál)
4) Četla jsem, že pozadí nemusí být. Využil by gekončík pozadí, pokud bych ho tam dala?
Děkuji

Promiň, ale přestaň tady spamovat zbytečnými dotazy, které máš za a) už zodpovězené na FB za b) se ptáš na chov notoricky známých zvířat o jejichž chovu je toho na netu habaděj a za c) jsi tady evidentně ještě neobjevila tlačítko "Hledej" v pravém horním rohu.
Tohle není Facebook, ale poslední poradna na úrovni, tak tu nepiš dotazy, které tu jsou už milionkrát zodpovězeny. To se tu nenosí. Máš to i v Pravidlech (přišpendleno nad dotazy). Až si nebudeš vědět rady s konkrétním problémem, tak Ti tu každý ochotně poradí, ale tímhle se tu nikdo zabývat nebude.

Já to asi dám...
1) Můžete chovat i jedince.
2) Základna tak 50X40.
3) Žárovka stačí, pod ni kámen, watáž odzkoušet-proměřit, asi 25-40W.
4) Pozadí být nemusí pokud je dost velká plocha terária, určitě ho ale využije pokud bude dost členité.