Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem náhrada tepelného zdroje

Ahoj, přesto že se o zrušení výroby klasických žárovek mluví už dlouho, doposud jsem tomu nevěnoval žádnou pozornost. Protože topím v teráriích 25W bodovkami, dnes jsem si šel do obchodu koupit nové a byla mi prodána jedna s tím, že je to poslední kus co mají a další už nebudou. Otázka tedy je, čím je mám nahradit, resp jak vy řešíte tepelné zdroje? Představa LED žárovky v kombinaci s topným kabelem mě docela děsí. Předem díky za odpovědi.

No ja by som ho dal na cast zadnej steny, u skleneneho terka sa to da zamaskovat napriklad fototapetou (kabel by bol vtedy vonku), u dreveneho, to musi ist dnu, ale stale sa to da prekryt nejakim pozadim ak to velmi picha do oci, len nie montaznou penou, to by potom nevyhrialo nic.

Dělám pro ně nové terárko z OSB a mám v plánu tam dělat i nějaký fešný pozadí z polystyrenu, tak bych ten případný topný kabel potřeboval zakomponovat do toho a dávat a dávat to třeba na strop mi přijde neefektivní.

No jasně=je to myšleno tak,že pro zvířata je přirozené,že jde teplo ze shora.

Samo panely se většinou dělají s vrchní izolací atd.ale u těchto druhů hadů jako chondro a psohlavec je zapotřebí daleko více a to je hlavně stabilní a pokud možno přesné topení a to tyto panely splnují.