Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chov méně častých agam

Ahojky. chci se poptat na chov némě častých agam jako například Hydrosauři,Japalury, Hipsilurusové, acantosaury, caloti a gonocephalové. Jaké s nimi máte zkusšnosti. Jsou u nás odchovy? Popřípadě cena? Sám má acantosaury a japalury... S pozdravem Luda9

V chovech jsou, ale spíš u specialistů. Kteří od nich pak mají i ty odchovy, i když většina nabízených zvířat jsou importy. Nejčastějc se dají sehnat odchovy Acanthosaur, u Gonocephalů atd má většina chovatelů mláďata předem zamluvená, nebo je s někým vymění za něco jiného (mám to tak třeba já). Co se týče zkušeností - co bys potřeboval vědět? Nejsou to zvířata pro začátečníka ani vhodná na "pet", ale když zvládáš Acanthosaury a Japalury, tak zvládneš i ostatní druhy. Akorát Hypsiluři a Hydrosauři vzhledem ke své větší velikosti potřebují poměrně velké ubikace.

No nevím jestli je zvládám... Japalury jsou mladý importový snad pár ale rostou a žerou. Acantosaury tam je to smutnejší mám jednu samici která mi nakladla vejce. Ale vylíhli se jen 2 a jeden padl do týdne druhý zatím dobre prosperuje. Ty máš nějaké odchovové? Měl bych velký zájem. Jaká je cena hypsilurů? Pár hydrosaurů sem již na burze viděl. V budoucnu bych se chtěl věnovat jen agamám. Díky za odpověď.

Ta hloubka 75cm uplně stačí. Oni většinu času leží na větvích. Co se týče prostoru, tak ono neni uplně dobrý je dávat do hooodně velkých ubikací, protože v nich když se rozeběhnou proti sklu, tak získají větší rychlost a pochopitelně víc se zraní při nárazu. Co se týče pinzety - z té mi u weberáků po 3 letech v chovu žere 1 samec ze 4 zvířat a to je mám od mláďat, takže s tim rači moc nepočítej. A další věc je ta, že oni pokud už z ní žerou, tak si do ní většinou taky kousnou a zraní si zuby. Já je krmim normálně z misek a těm , co berou z pinzery (amboiňáci všichni + ten 1,0 weberáka), tak jim dávám z pinzety akorát velké šváby a sladkovodní kraby. Zelené normálně z misky jako třeba u zelených leguánů.

Jinak zrovna tenhle druh není dobrý kandidát pro někoho, kdo chce naleštěná skla. Čím víc skla zasviněná od vodního kamene, tím lépe a menší šance, že si o ně rozbijí držky.