Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem venkovní výběh

Dobrý den,

Měla bych jeden dotaz ohledně pobytu venku. Máme cca 11 letou želvu (nezimovaná), která do té doby byla chovaná převážně v teráriu - ven je za příznivých podmínek a jen občas, když byla možnost. Nyní máme možnost mít želvu více méně trvale na zahradě. Dle doporučení jsme želvu postupně zvykali na venkovní prostředí a teď je to zhruba týden, co je želva trvale venku. Aktuálně je teda zahrabaná v provizorním přístřešku, protože je tu 12 stupňů a prší, nicméně jinak jsme nepozorovali nějaké potíže. Jak teď ale procházím ještě další odkazy, tak čtu, že želva by se neměla nechávat venku pod 18 stupňů a že tím spíš, když je to terarijní želva, tak už terarijní musí zůstat a že chov venku nepřežije. Ráda bych se tedy zeptala na odbornější názor, jak dále postupovat - jestli má cenu v tom pokračovat, že by želva co nejdéle do podzimu byla venku nebo jestli je to pro ní ohrožující a radši jí tedy opravdu dávat ven jen když je teplo.

Záleží čemu říkáte přístřešek. Pokud máte přístřešek který je suchý, nefouká do něj a je v něm pořádná vrstva suché slámy, tak můžete želvu nechat venku až do podzimu. Na noc a při nepříznivém počasí si do něj zaleze a bude jí dobře. Na podzim se sama připraví na zimování.
Sám jsem zdědil 11 letého samečka, který živořil v paneláku na zemi. Vysušený krunýř, průvan atd... Ve výběhu se úplně proměnil a ze dne na den úplně obživl. Letos to bude 5 let a je to nejčilejší želva ze všech které chovám.