Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TeraPlus IncubatorClassic - zkušenosti a rady

Dobrý den, mám samičku a samečka Agamy vousaté vypadá to, že v nejbližší době bude samička klást vajíčka a tak potřebuji inkubátor.

Na internetu jsem našel tenhle inkubátor pro terarijní zvířata, tedy ne určený přímo pro agamy (myslím si, že takový asi ani sehnat nepůjde).

www.teraplus.cz

Za prvé se chci zeptat jestli je takový inkubátor vhodný pro vajíčka od agamy. Za druhé jak by se v takovém inkubátoru řešila vlhkost, někde jsme četl, že se do inkubátoru vloží miska s vodou. A za třetí se chci zeptat jestli se do inkubátoru vkládá nějaká žárovka popřípadě jaká.

Děkuji za každou radu a odpověď.

Jak už naznačil lucifer, kupovat to je celkem zbytečné.
Sám jsem si doma splácal inkubátor z polystyrenu, topného kabelu a termostatu ATC-300.
Dovnitř dáte plastovou krabičku s vlhkým vermikulitem a udržujete teplotu +- 28°C. Měl jsem tam i misku s vodou, ale asi to bylo zbytečný.
Už pár snůšek jsem v tom odinkuboval a nikdy nebyl problém.
Projděte si komplet tuhle stránku. Najdete tam všechno celkem podrobně... ;-)

[25t9bp1.jpg]

Dobrý den, díky za odpověď. Měl bych ještě pár otázek.

1. Jaký jste použil topný kabel ?
2. Není trochu nebezpečné mít topný kabel takto na polystyrénu ?
3. Vermikulit se navlhčí jenom jednou před tím než se tam dají vajíčka nebo se musí průběžně vlhčit ?

Děkuji za odpověď.

1. Topný kabel jsem tam použil myslím 15W z tohoto odkazu.
2. Kabel se nezahřeje na takovou teplotu, aby došlo ke vznícení. Nicméně můžete mezi kabel a polystyren dát například alobal.
3. Vermikulit se navlhčí poprvé tak akorát. Aby držel konzistenci a byl vlhký, ale aby z něj netekla voda a netvořilo se jezírko. Mno a časem jsem dodával vodu injekční stříkačkou. Třeba obden menší stříkačku přímo do vermikulitu. Ale pozor ať se nedostane voda přímo na vajíčka!