Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gekončíky nočné mi nežerú

Dobrý deň, mám doma dve samice gekončíka nočného a obidve mi uz asi mesiac (možno dlhšie) nežerú. Kŕmim ich múčnymi červami a skúšala som už všetko. Aj z pinzety aj nechať iba položené v miske v terárku a nič. Najprv som to nechala tak, lebo boli už dosť tučné a veterinár mi tvrdil že takto na jar je to bežné a že môžu byť aj gravídne (nepripúšťala som ich takže by išlo iba o neoplodnené vajíčka) tak som im do rohu dala vlký piesok. Teraz už sú tak akurát a bojím sa aby mi už ďalej nechudli. Ďakujem a budem vďačná za každú radu.

Předmět Autor Datum
Už krmení moučnými červy je blbost..krmit šváby, cvrčky, malými sarančaty a teď přes léto nejlíp smý…
Ivoš 11.06.2015 13:44
Ivoš
Na krmeni moucnaky neni v pripade eubliku nic spatneho. Jinak souhlas.
lucifer 11.06.2015 14:29
lucifer
Samozrejme celé leto dostávajú iba koníky a kobylky a počas roka dostávajú aj cvrčky a červy dostava…
anonymsnake 11.06.2015 16:12
anonymsnake
To "terarium" je pro ne strasne male, cert nevi jake tam maji vubec teploty - proste ty podminky nej…
lucifer 11.06.2015 17:24
lucifer
Viem že je to strašne malinké. Pôvodne tam mali stráviť max dva/tri týždne ale ako som vravela, hroz…
anonymsnake 11.06.2015 18:38
anonymsnake
"hrozne sa to pretiahlo" to moc neospravedlnuje. Kdyz sami vidite ze to nevyhovuje tak neni prece pr…
lucifer 11.06.2015 19:10
lucifer
Mohla by ste ich cvkanúť ešte zo spodu ? na tej prvej fotke sa mi zdá, že by to mohol byť aj samec.… poslední
joky77 12.06.2015 06:09
joky77

Samozrejme celé leto dostávajú iba koníky a kobylky a počas roka dostávajú aj cvrčky a červy dostavajú vo vitamínovom prášku. Podmienky sú teraz zhoršené keďže malo ísť iba o dočasné riešenie, ale pán u ktorého máme objednané terárium bol v nemocnici, takže sa to dosť predĺžilo. Rosím každé ráno, podklad majú piesok a svietim od 7 do 20 stolovou lampou, ktorá (je iba dočasná) ale veľmi dobre hreje.Terárium (akvárium) je 30x20x20 a samozrejme majú k dispozícii aj úkryt a cely horný kryt je vetranie. Prikladám fotky mojich gekončíčok. Na nete som zas tak veľa nenašla. Hnačku nemajú a sú aktívne. V podstate už v karanténe sú, len to nie je hygienické terárium a ku násilnému kŕmeniu by som ešte pristupovať nechcela, lebo zatiaľ nie sú vychudnuté tak by som s tým radšej ešte počkala. Neviem či má vývnam natirať im papuľky medom alebo detskou výživou.

Viem že je to strašne malinké. Pôvodne tam mali stráviť max dva/tri týždne ale ako som vravela, hrozne sa to pretiahlo. Takže zatiaľ to ešte nechať tak a počkať ako sa to bude vyvíjať v novom terárku? Na začiatku mi žrali v pohode len potom sa to nejako zvrhlo. V každom prípade ďakujem za rady.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru